Dzisiaj jest: 26 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Sandra, Ireneusz

Akademia Kompetencji Kluczowych

b_150_100_16777215_00_images_galeria_PROJEKTY_AkademiaGory_02.jpgGÓRY, NASZE GÓRY…

Projekt: „Akademia Kompetencji Kluczowych” realizowany przez Gminę Kluczewsko w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Wraz z nadejściem wiosny, budzi się w nas chęć bycia bliżej natury, przebywania na świeżym powietrzu, a „włóczykije” ruszają na wyprawy. Grupa pięćdziesięciu uczniów z naszej szkoły także ruszyła na wyprawę w góry. Wyjazd edukacyjny rozpoczęliśmy się w czwartek 28 maja a zakończyła w sobotę 30 maja. Jej celem było Zakopane i okolice. Program wycieczki był bardzo interesujący i napięty. Pierwszym punktem zwiedzania był Chochołów i znajdujące się tam Muzeum Powstania Chochołowskiego. Pierwszego dnia odwiedziliśmy jeszcze Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, Muzeum Stylu Zakopiańskiego „Koliba” oraz odbyliśmy spacer Doliną Stążyską, prowadzącą aż pod ściany masywu Giewontu.

Drugiego dnia Zakopane przywitało nas piękną pogodą. Ruszyliśmy w odwiedziny do pana Kornela Makuszyńskiego i Koziołka Matołka. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie. Spacer ulicami miasta był rozgrzewką przed najdłuższą częścią dnia, a mianowicie wejściem na Morskie Oko. Na ostatni dzień wyprawy zaplanowane było zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie, wejście na koronę zapory i zamek w Niedzicy. Ostatnim punktem wycieczki, w nagrodę za dzielne pokonywanie górskich szlaków, był spływ Dunajcem. Nasze nogi mogły odpocząć, a my przez dwie godziny relaksowaliśmy się słuchając opowieści flisaków i podziwiając piękno otaczającej przyrody. Oprócz wszystkich wymienionych atrakcji, otrzymaliśmy jeszcze jedną …piękną, słoneczną pogodę! Myślę, że każdy uczestnik powie: warto było jechać. 

Góry, nasze góry …są piękne.

 

mt_ignore

 Góry nasze Góry  Góry nasze Góry  Góry nasze Góry  
 

 

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy