Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Akademia Kompetencji Kluczowych

b_150_100_16777215_00_images_galeria_PROJEKTY_Akademia11_P5271256.jpg„ Cudze chwalicie...”

Dnia 27 maja 2015 r. uczniowie PG w Dobromierzu – uczestnicy zajęć rozwijających i wyrównawczych odbywających się w ramach projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych” „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt realizowany przez Gminę Kluczewsko- zwiedzali okolice swojego regionu. Wycieczkę rozpoczęli od Nagłowic- dworku Mikołaja Reja. Dowiedzieli się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat życia i twórczości ojca literatury polskiej, mogli zobaczyć teksty staropolskie, przeczytać fragmenty jego dzieł. Stamtąd udali się do Tokarni – Muzeum Wsi Kieleckiej. Oglądali XVIII i XIX –wieczne chaty chłopskie ich wyposażenie, zabudowania znajdujące się w zagrodzie, wiatrak, urokliwy drewniany kościółek, aptekę , dom lekarza z izbą, w której przyjmował pacjentów i oczywiście wnętrza dworku ziemiańskiego. Kolejnym miejscem, do którego udali się uczniowie, były Chęciny.

W drodze na górę zamkową młodzież miała okazję przypomnieć sobie trochę historię, gdyż przy trasie ustawione są figury królów np. Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego i jego siostry Elżbiety Łokietkówny, woja, królowej Jadwigi, Jagiełły, królowej Bony. Z dwóch wież, na które kolejno wchodzili wycieczkowicze, można było podziwiać rozległą panoramę miasta i okolicy. Ostatnim miejscem, do którego udali się gimnazjaliści było najstarsze Sanktuarium Polski Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Nie tylko poznali tam nieco historię i losy dawnego klasztoru O. Benedyktynów, zobaczyli relikwie, ale też udzielono im błogosławieństwa.
Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń, z pewnością przysporzyła wiedzy, ale też uświadomiła, że nasz region świętokrzyski jest bardzo bogaty w ciekawe miejsca, które warto zobaczyć.

mt_ignore

 Akademia Kompetencji Kluczowych  Akademia Kompetencji Kluczowych  Akademia Kompetencji Kluczowych  Akademia Kompetencji Kluczowych

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy