Dzisiaj jest: 26 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Sandra, Ireneusz

Akademia Kompetencji Kluczowych

b_150_100_16777215_00_images_galeria_PROJEKTY_Akademia11_P5271256.jpg„ Cudze chwalicie...”

Dnia 27 maja 2015 r. uczniowie PG w Dobromierzu – uczestnicy zajęć rozwijających i wyrównawczych odbywających się w ramach projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych” „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt realizowany przez Gminę Kluczewsko- zwiedzali okolice swojego regionu. Wycieczkę rozpoczęli od Nagłowic- dworku Mikołaja Reja. Dowiedzieli się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat życia i twórczości ojca literatury polskiej, mogli zobaczyć teksty staropolskie, przeczytać fragmenty jego dzieł. Stamtąd udali się do Tokarni – Muzeum Wsi Kieleckiej. Oglądali XVIII i XIX –wieczne chaty chłopskie ich wyposażenie, zabudowania znajdujące się w zagrodzie, wiatrak, urokliwy drewniany kościółek, aptekę , dom lekarza z izbą, w której przyjmował pacjentów i oczywiście wnętrza dworku ziemiańskiego. Kolejnym miejscem, do którego udali się uczniowie, były Chęciny.

W drodze na górę zamkową młodzież miała okazję przypomnieć sobie trochę historię, gdyż przy trasie ustawione są figury królów np. Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego i jego siostry Elżbiety Łokietkówny, woja, królowej Jadwigi, Jagiełły, królowej Bony. Z dwóch wież, na które kolejno wchodzili wycieczkowicze, można było podziwiać rozległą panoramę miasta i okolicy. Ostatnim miejscem, do którego udali się gimnazjaliści było najstarsze Sanktuarium Polski Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Nie tylko poznali tam nieco historię i losy dawnego klasztoru O. Benedyktynów, zobaczyli relikwie, ale też udzielono im błogosławieństwa.
Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń, z pewnością przysporzyła wiedzy, ale też uświadomiła, że nasz region świętokrzyski jest bardzo bogaty w ciekawe miejsca, które warto zobaczyć.

mt_ignore

 Akademia Kompetencji Kluczowych  Akademia Kompetencji Kluczowych  Akademia Kompetencji Kluczowych  Akademia Kompetencji Kluczowych

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy