Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Akademia Kompetencji Kluczowych

 

TU BYLIŚMY


W ostatnim tygodniu czerwca odbył się trzydniowy wyjazd edukacyjny „Szlakiem Piastowskim ” w ramach projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych” „Program Operacyjny Kapitał Ludzki”, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Tym razem gimnazjaliści z Dobromierza wyruszyli w „podróż do przeszłości” zwiedzając kolejno gnieźnieńskie Muzeum Początków Polskiej Państwowości, Katedrę pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, na których znajdują się płaskorzeźby przedstawiające życie i męczeńską śmierć św. Wojciecha, Ostrów Lednicki- Muzeum Pierwszych Piastów, gdzie prawdopodobnie podejmowany był Otton III. Ta pałacowo-sakralna budowla lednicka uznawana jest przez część badaczy za prototyp i wzór dla całej serii analogicznych założeń architektonicznych wznoszonych przez Piastów na terenie ich państwa, by wymienić np. Poznań, Kraków, czy Przemyśl. W drugim dniu uczniowie poznawali życie codzienne mieszkańców biskupińskiej osady. Była to osada obronna kultury łużyckiej, powstała najprawdopodobniej zimą 738 roku p.n.e. Założono ją na podmokłej wyspie na jeziorze Biskupińskim.

Młodzież zobaczyła rzędy długich domostw, stroje dawnych osadników narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Trzeci dzień – dzień powrotu również dostarczył wrażeń. Tym razem młodzież wdrapała się na Mysią Wieżę w Kruszwicy. Podziwiając panoramę miasta, uczestnicy słuchali historii opowiadanych przez panią przewodnik. Walory turystyczne miejscowości poznali, płynąc statkiem po rynnowym jeziorku.
Z niecierpliwością czekamy na kolejna wyjazdy.

 

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

          

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy