Dzisiaj jest: 26 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Sandra, Ireneusz

Akademia Kompetencji Kluczowych

 

„Szlak Piastowski"


Projekt „Akademia Kompetencji Kluczowych” w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt realizowany przez Gminę Kluczewsko. 
W dniu 12 września 2014r. młodzież biorąca udział w zajęciach projektowych, wyjechała na wycieczkę. Rangę naszej wycieczki podniosła kontrola autokaru przeprowadzona przez Policję. Upewnieni, że wszystko jest w porządku ruszyliśmy w drogę. Podróż Piastowskim Szlakiem rozpoczęliśmy od zwiedzania Torunia. Miasto przywitało nas piękną pogodą i urokliwymi widokami. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego miasta. Piękny Stary Rynek, kamieniczki, mury obronne, bramy miejskie no i oczywiście Wisła. Utrwaleniem wrażeń były toruńskie pierniki. Zapach cynamonu i goździków towarzyszył nam w drodze na nocleg. Naszą bazą pobytową był położony wśród lasów i jezior ośrodek wczasowy „Maria”. Ileż emocji, śmiechu i zabawy było przy kwaterowaniu uczestników! Dla wielu z nich był to pierwszy samodzielny wyjazd. Miła atmosfera panująca od samego początku wycieczki oraz pomoc koleżeńska pozwoliły dzieciom zapomnieć o rozłące z rodzicami. W drugim dniu wycieczki, odwiedziliśmy Biskupin. Mieliśmy znów piękną, słoneczną pogodę i miłą niespodziankę, gdyż w tym dniu odbywał się tam XX Jubileuszowy Festyn Archeologiczny. Osada w Biskupinie ożyła! Cofnęliśmy się do epoki kamienia, brązu i żelaza.

Drugim punktem zwiedzania tego dnia było Gniezno. Nie mogliśmy w programie naszej wycieczki pominąć tego miasta. Zbędnym też wydaje się przytaczanie opisu zwiedzanych zabytków, bowiem wszyscy doskonale znamy rolę tego miasta w historii naszego państwa. W niedzielę wyruszyliśmy do stolicy Wielkopolski Poznania. Tu mieliśmy okazję zobaczyć jak historia przeplata się z teraźniejszością. Cudowny Rynek i zegar z koziołkami, kolegium jezuickie i spotkanie z wiceprezydentem miasta, który brał udział w biegu charytatywnym Drugi Poznań Business Run. Niewątpliwą atrakcją, którą udało się nam zobaczyć był INEA Stadion. Ostatnim punktem zwiedzania był zamek w Kórniku, rezydencja rodów Górków i Działyńskich. Te trzy dni pobytu w Wielkopolsce były połączeniem wspaniałej lekcji historii i przygody.


Maria Chrzanowska
kierownik wyjazdu

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 mt_galery: Akademia Kompetencji Kluczowych     

 

 

 

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy