Dzisiaj jest: 26 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Sandra, Ireneusz

Akademia Kompetencji Kluczowych


„KRAKÓW MIASTO KRÓLÓW”

Dnia 19 maja 2014 r. odbyła się wycieczka do Krakowa uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Dobromierzu w ramach projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych” „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Wawel, rynek Starego Miasta, Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Mariacki i ogród botaniczny to zaplanowana i zrealizowana trasa zwiedzania.
Zaraz po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się na Wawel. Niezapomniane wrażenie wywarł widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, podobnie jak groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu oraz dziedziniec i ogromny kamienny Smok Wawelski stojący nad Wisłą.

Z Wawelu udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, słynący w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce, które „brało udział” w wielu historycznych wydarzeniach. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa są: Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, i przydające klimatu kawiarenki. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Ogród Botaniczny. Wyjątkowe miejsce z mnóstwem roślinności znanej i nieznanej, pachnącej cieszącej oko przepięknymi barwami oraz kształtami.
Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie.

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy