Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Warning: imagecreatefromstring() [function.imagecreatefromstring]: Data is not in a recognized format in /home/ugklucze/domains/ugklucze.vdl.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Warning: imagecreatefromstring() [function.imagecreatefromstring]: Data is not in a recognized format in /home/ugklucze/domains/ugklucze.vdl.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Projekt "ARTYSTYCZNA MŁODZIEŻ"

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.kluczewsko.pl/upload/DSCF3950.JPG
There was a problem loading image http://www.kluczewsko.pl/upload/DSCF3950.JPG

 

Projekt „Artystyczna Młodzież” był skierowany do dzieci i młodzieży od 13 do 30 lat. Projekt trwał 362 dni oddziaływał na całą lokalną ludność Gminy Kluczewsko. Głównym celem było aktywne wykorzystanie czasu wolnego poprzez utworzenie amatorskiej grupy teatralnej, która składała się z różnych środowisk. Podczas trwania projektu  młodzież nawiązała kontakt z wychowankami z Domu Dziecka w Nagłowicach, z którymi dzielili się swoimi doświadczeniami.

 

 

 

Gościnnie przedstawiliśmy tam jedno z przedstawień. Udało się nam zainicjować wiele akcji oraz przygotować imprezy dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Zostały zorganizowane dwa wyjazdy edukacyjno-integracyjne na które zaprosiliśmy dzieci i młodzież z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pierwszym był wyjazd do Krakowa a drugi do Warszawy. Powstał link na stronie internetowej gminy gdzie umieściliśmy informację co do prowadzonych działań. Zorganizowaliśmy warsztaty teatralne z aktorem Teatru Sztuki Panem Rafałem Kępińskim. Wystawiliśmy dwie z zaplanowanych sztuk pierwszą na o tematyce Bożonarodzeniowej a drugą z okazji Dnia Dziecka oraz na pikniku muzycznym dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Szyliśmy stroje wykonywaliśmy dekoracje spotykaliśmy się na próbach i warsztatach.

W ramach projektu wydaliśmy kalendarz na 2014 rok, który rozdaliśmy mieszkańcom oraz władzom naszego powiatu.

 

Grupa podjęła decyzję że nadal chce działać i być aktywną.

Obecnie przygotowuje przedstawienie teatralne związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia.

Artystyczna Młodzież

 

 914.JPG

 

Warsztaty teatralne

 

Temat występów  teatralnych przybliżył nam Pan Rafał Kępiński aktor z teatru w Krakowie. Zajęcia były niepowtarzalną okazją, w trakcie których mogliśmy się wiele nauczyć. Prowadził je bardzo dynamicznie. Pokazał nam jak opanować emocje na scenie, odbiór widza  naszej gry, możliwość improwizowania gdy zdarzy się, że zapomnimy roli.  Było to świetne przeżycie dla nas i na pewno jeszcze kiedyś skorzystamy z pomocy pana Rafała. 

 Artystyczna Młodzież

GALERIA

 
Wycieczka do Warszawy

 

W ramach prowadzonego projektu „Artystyczna Młodzież” w dniu 18.07.2013 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyło 41 osób. Celem wyjazdu było zwiedzenie najciekawszych miejsc stolicy, które przyciągają uwagę turystów. Młodzież zachwycił Pałac Kultury i Nauki, następnie udaliśmy się w bardzo oczekiwane dla nas miejsce a mianowicie do gmachu Telewizji Polskiej gdzie przed budynkiem czekał już na nas przewodnik. Zwiedzanie studiów nagrań telewizyjnych okazało się ciekawe i fascynujące. Kolejnym ważnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie stadionu narodowego wraz z przewodnikiem. Wszyscy byliśmy zachwyceni innowacyjnością budowli jej rozmiarami oraz funkcjonalnością. Ten punkt wycieczki
w szczególności spodobał się męskiej części naszej wycieczki gdyż zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia dla piłkarzy  i gwiazd przybywających na stadion. W tak wypełnionym programie nie zabrakło oczywiście czasu na obiad w restauracji jak i chwili relaksu podczas spacerów po uliczkach przepięknej Warszawy. Podróż zakończyła się powrotem późnym wieczorem. Młodzież była bardzo zadowolona a zarazem zmęczona. Opiekunami wycieczki były Panie: Małgorzata Gusta, Bogusława Szymczyk i Dorota Suliga.

GALERIA

 
Mikołajkowe spotkanie w Gminie Kluczewsko

 

19.12.2012r. w Gminie Kluczewsko odbyło się uroczyste spotkanie Mikołajkowe połączone z premierą przedstawienia teatralnego przygotowanego przez grupę teatralną EVERYBODY pt. „Młodzi w Betlejem”. Artystyczna Młodzież przygotowała spektakl o tematyce Betlejemskiej z lekką nutką humoru. Przedstawienie  podobało się dzieciom, rodzicom oraz zaproszonym gościom.

Grupa teatralna została gościnnie zaproszona przez Pana Rafała Kępińskiego do zaprezentowania przedstawienia w Krakowie. Przedstawienia tej grupy odbywać się będą  również w innych gminach naszego powiatu.

Tuż po premierze młodzież przygotowała niespodziankę dla osób i firm, które aktywnie zaangażowały się i pomagały im w realizacji marzeń oraz w rozwijaniu swoich pasji. Składali podziękowania, młodzież po raz pierwszy w historii gminy przyznała statuetki Oskara 2012 oraz wyróżnienia, zaznaczając iż chcieliby aby stało się to coroczną tradycją. W roku 2012 statuetki Oskara odebrali: Wójt Gminy Kluczewsko Rafał Pałka, Poseł na Sejm Pan Konstanty Miodowicz, Dyrektor PG w Kluczewsku Pan Jacek Zięba, Pani Agnieszka Piotrowska, Pani Izabela Dudek, Pani Bogusia Szymczyk, Pani Zofia Klim, Pani Dorota Suliga, Firma Fest Pana Dariusza Suligi, Firma Hase Pana Emila Zająca, Firma Iniset Pana Pawła Motyla, Firma Beraten Pana Pawła Suligi, OSP Kluczewsko oraz Pani Małgorzata Gusta Koordynator Projektu Młodzież w Działaniu. Młodzież przyznała również wyróżnienia Pani Monice Wyrwał, OSP Pilczyca, Panu Mateuszowi Piątkiewiczowi oraz Panu Pawłowi Michałek.

Wszyscy laureaci podziękowali za wspaniałe wyróżnienia życząc następnych sukcesów oraz obiecali pomoc w dalszych działaniach.

Na koniec zostały rozdane paczki od Św. Mikołaja dla dzieci z Gminy Kluczewsko.

Dzięki instytucjom takim jak: GOPS w Kluczewsku, Bank BZ WBK Włoszczowa oraz rodzimym firmom, które zostały wymienione wyżej po raz drugi udało się zorganizować dla stu dzieci paczki pod choinkę. 

Wszystkie dzieci były zachwycone, prosząc aby w przyszły roku św. Mikołaj o nich nie zapomniał.

Grupa teatralna EVERYBODY pragnie podziękować wszystkim sponsorom, którzy włączyli się w zorganizowanie paczek Mikołajkowych dla dzieci. 

 

Artystyczna Młodzież

GALERIA 

 
Artystyczna Młodzież
DSCF3950.JPG
 

                                                                                

„Artystyczna Młodzież”

 

Inicjatywa młodzieżowa realizuje projekt pt. „Artystyczna Młodzież” w ramach program Unii Europejskiej „Młodzież w działaniu”. Dzięki projektowi młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.

  Grupę inicjatywną stanowi 19 osób, podczas trwania projektu młodzież będzie uczestniczyć w zorganizowanych warsztatach teatralnych, wystawi dwa przedstawienia, zorganizuje imprezy integracyjne dla rówieśników i mieszkańców gminy , oraz wyda kalendarz na 2014 rok.

 Celem projektu jest:

 · zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy,

· kreowanie pozytywnych postaw młodego człowieka,

· rozszerzanie wiedzy i horyzontów poprzez sztukę, kulturę, warsztaty aktorskie,

· nauka pracy w grupie,

· integracja rówieśników poprzez wspólne przebywanie razem,

· integracja społeczeństwa poprzez wspólne spędzanie czasu z młodzieżą,

· aktywne spędzanie czasu wolnego,

· zapewnienie młodzieży wypoczynku poprzez wycieczki,

· wzbogacenie wiedzy na temat obyczajów, kultury, kina.

 

Projekt jest odzwierciedleniem zainteresowań i potrzeb młodzieży z terenu Gminy Kluczewsko, kreuje pozytywny wizerunek programu „Młodzież w działaniu” nagłaśnia go i zachęca do działania. Poprzez przystąpienie do tego projektu młodzież chce rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. Organizacją wspierającą jest Gmina Kluczewsko, przy której działa grupa inicjatywna.

Projekt rozpoczął się w sierpniu 2012r. i potrwa do sierpnia 2013r., wartość dofinansowania 4950,00 EUR.

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy