Dzisiaj jest: 18 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon

Pierwsze samodzielne kroki

„Pierwsze samodzielne kroki”

 

Od 1 października 2012r Gmina Kluczewsko wraz z Zespołem Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku przystąpiła do realizacji Projektu „Pierwsze samodzielne kroki” w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Ogólnym celem jest zapewnienie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieciom z miejscowości Kluczewsko i okolic poprzez utworzenie dodatkowego oddziału przedszkolnego. Projektem zostały objęte dzieci w wieku 3-5 lata oraz ich rodzice. Oddział otrzymał wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego na zakup wyposażenia: zabawek, pomocy dydaktycznych i mebli oraz zatrudnienie personelu pedagogicznego. Przedszkolaki biorą udział w zajęciach edukacyjnych zgodnych z podstawa programową. Poznają zasady życia w społeczności, uczą się samodzielności i podporządkowywania się normom i nakazom, rozwijają zdolności manualne. Zaplanowane zostały również imprezy przedszkolne oraz atrakcyjne wycieczki: do ZOO, teatru, Bałtowskiego Parku Jurajskiego i Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Uczestnictwo dzieci w projekcie z pewnością rozbudzi w nich ciekawość, rozwinie zdolności i wpłynie na wszechstronny rozwój, a tym samym zwiększy ich szanse w dalszej edukacji.

 

 

Projekt realizowany przez Gminę Kluczewsko/Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

                                                                    

Projekt realizowany przez Gminę Kluczewsko/Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku

 

 ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

  Karnawał to doskonały czas na organizowanie wszelkich balów i zabaw nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. 

Dnia 30 stycznia 2013 r. w grupie przedszkolnej 3 – 4 latków przy Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbył się „Bal karnawałowy”. Celem balu było zapoznanie dzieci z tradycją zabawy karnawałowej. Tego dnia sala przedszkolna  za sprawą wyjątkowych dekoracji w postaci balonów, serpentyn oraz ozdób wyglądała zjawiskowo oraz wprowadziła dzieci w wesoły nastrój zachęcający do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie bajkowe postacie z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce i konkursy karnawałowe. Jednym słowem zabawa była na 102!!!

 Tradycji balu stało się zadość i dzieci były poprzebierane za różne postacie. Były więc wróżki, królowe i królowie, nie zabrakło też rycerzy, policjantów czy też różnych inne interesujących przebrań. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której została uwieńczona na pamiątkę wspaniała zabawa oraz  stroje naszych wychowanków. Ostatnim akcentem był  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Był to mile spędzony czas oraz wspaniała integracja przedszkolaków.

Alina Czarny Marszałek Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 

                                                   Wycieczka do Bałtowa  Pierwsze samodzielne kroki Dnia 25 maja dzieci z przedszkola w Kluczewsku w ramach Projektu „Pierwsze samodzielne kroki” wraz ze swoimi rodzicami wyruszyły na jednodniową wycieczkę do JuraParku 
w Bałtowie-tematycznie poświęconemu dinozaurom. Na początku odwiedziliśmy oceanarium, gdzie  dzieci „oko w oko” zobaczyły jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Przed wejściem Jura Parku powitał wszystkich  pan przewodnik, który z w sposób zrozumiały dla przedszkolaków opowiadał o życiu i zwyczajach dinozaurów. Spacer wśród prehistorycznych gadów zachwycił wycieczkowiczów. Dużą radość sprawił dzieciom pobyt w Parku Zabaw i Rozrywki, który wyposażony jest w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia. Emocje wzbudziło również obejrzenie filmu w kinie 5D, gdzie oprócz trójwymiarowego obrazu  maluchy doznały wrażeń zmysłowych. Po obfitym obiedzie uczestnicy wycieczki udali się do autobusu. Do domu wróciliśmy dopiero wieczorem  pełni wrażeń i zadowoleni
z tak niezwykłego dnia.
   PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W ZOO W czwartek 29 sierpnia br. grupa przedszkolaków z Kluczewska w ramach Projektu „ Pierwsze samodzielne kroki” w ramach „Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej, pojechała na wycieczkę do ZOO w Łodzi. Spacerując z opiekunami i rodzicami po alejkach ogrodu, dzieci zobaczyły i poznały wiele ciekawych gatunków gadów, ssaków, płazów, ptaków i ryb. Zachwycały się wielkością słoni, żyraf i niedźwiedzi. Czuły się tam bardzo swobodnie, ciekawiły je wszystkie zwierzęta, chciały jak najwięcej zobaczyć i poznać.  Bezpośredni kontakt z naturą dostarczył uczestnikom wiele nowych wrażeń i stały się atrakcyjną lekcją przyrody. Maluchy miały również możliwość pohasać na dużym placu zabaw, gdzie do ich dyspozycji były różne domki, zjeżdżalnie, drabinki. Nie był to koniec atrakcji zaplanowanych przez organizatorów wyjazdu. Na dzieci czekał jeszcze Lunapark. Tam, pokonując swoje dziecięce lęki, przejechały tunelem strachu. Nie ma chyba dzieci, które nie lubią karuzeli: koniki, karety i łabędzie, które wznosiły się kilka metrów nad ziemią , czekały na naszych przedszkolaków. Wiele emocji wzbudziła jazda samochodzikami, oraz wspólna zabawa w suchym basenie wypełnionym po brzegi kolorowymi piłeczkami. Maluchy wspaniale bawiły się skacząc i zjeżdżając z bezpiecznej, dmuchanej zjeżdżalni. Dwie godziny wspólnych harców przy pięknej, słonecznej pogodzie minęły błyskawicznie. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy