Dzisiaj jest: 17 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Trzecia rocznica powstania DKK w Kluczewsku

mt_ignore     

b_150_100_16777215_00_images_2019_DKK_3Urodziny_1.JPGDyskusyjny Klub Książki w Kluczewsku działa od trzech lat.  To w sierpniu 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie. Tegoroczne -  sierpniowe   jest więc rocznicowe i jest okazją  aby powspominać i podsumować miniony czas, oczywiście  przy torciku, dobrej kawie i książkach. Na spotkaniu gościem była Pani Dagmara Strychalska - kierownik GBP w Kluczewsku.

 

    W ciągu minionych trzech lat członkowie przybyli do  biblioteki na 35 spotkań, przeczytali i przeprowadzili 75 dyskusji nad różnymi  książkami, zwłaszcza nowościami na rynku księgarskim. Średnio rocznie na jedną osobę przypada ok. 18 książek.  To dużo. Z danych  Biblioteki Narodowej, wynikających z badań opublikowanych za 2018 rok wynika, że ponad 60 % Polaków w ciągu roku nie przeczytało ani jednej książki. Około 40% Polaków przeczytało jedną lub więcej w ciągu roku. Z naszą średnią plasujemy się w niewielkim procencie osób najwięcej czytających.

    Poza spotkaniami w bibliotece  Klub bierze  również  udział w  wydarzeniach  kulturalnych, wyjazdach  na spotkania autorskie do innych bibliotek oraz innych wydarzeniach otwartych.

     Członkowie uczestniczyli w większym lub mniejszym stopniu  w wyjazdowych spotkaniach autorskich z Mariuszem Zielke, Wojciechem Jagielskim i Jackiem Dehnelem we Włoszczowie, a także Jarosławem Kretem  i Jakubem Małeckim  w Dobromierzu. Ponadto w czterech  wyjazdach  do Teatru Muzycznego do Łodzi oraz czterech wycieczkach: do Muzeum   H. Sienkiewicza   w Oblęgorku, Muzeum S. Żeromskiego w Ciekotach , Muzeum S. Reymonta w Lipcach Reymontowskich i wycieczce do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie ( Puławy  i Janowiec).

      W dalszej części spotkania  nie  zabrakło  również dyskusji nad przeczytanymi książkami.  Tym razem była to autobiografia Izabeli Cywińskiej - Dziewczyna z Kamienia - reżyserki, twórczyni m.in ,,Bożej podszewki", byłej pani minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego - niezwykle ciekawa historia jej życia, pracy i działalności. Druga pozycja to debiut pisarski Sary Conklin - Służąca. To opowieść o młodej, czarnoskórej dziewczynie, niewolnicy, wychowywanej  przez właścicielkę plantacji w XIX - wiecznej Wirginii. Książki warte były czytania. Polecamy.   

     Wszystkich, którzy chcą się do nas przyłączyć zawsze serdecznie zapraszamy do naszego KLUBU.

  W imieniu wszystkich pań serdecznie dziękujemy  Pani kierownik GBP Dagmarze Strychalskiej za obecność oraz Wójtowi Gminy Kluczewsko Panu Rafałowi Pałce za pomoc i wspieranie działalności naszego Klubu. 

                                                                                                                  Zdzisława Krupa

3Urodziny 3Urodziny 3Urodziny 3Urodziny
3Urodziny    

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy