Dzisiaj jest: 17 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAKUBEM MAŁECKIM

 

mt_ignore

b_150_100_16777215_00_images_2018_DKK_Malecki_1.JPGTo było wyjątkowo ciepłe, jesienne popołudnie i wyjątkowo miło spędzony czas w towarzystwie pisarza Jakuba Małeckiego. A wszystko  miało miejsce w Dyskusyjnym Klubie Książki w  Dobromierzu 11 października 2018 roku, podczas spotkania autorskiego, z młodym, ale docenionym już autorem dziesięciu książek w tym  m.in bestselerowego Dygotu , Śladów i Rdzy. Cieszyliśmy się, że Pan Jakub dotarł do nas, mimo awarii auta i problemów z objazdami związanymi  z pracami drogowymi.

Na spotkanie przybyli również członkowie DKK z Kluczewska, Włoszczowy, Secemina  i Kurzelowa. Miło nam było gościć również przedstawicieli Bibliotek Szkolnych  z Dobromierza i Kluczewska. Ciekawi byliśmy tego spotkania, bo ciekawa jest osobowość Pana Jakuba i jego twórczość.  Autor wyjaśnił nam, dlaczego w swoich  książkach, mimo niewątpliwie  młodego wieku,  często podejmuje tematy dotyczące losów ludzi starszych, tematy śmierci czy przemijania czasu. Otóż uważa, że historie ludzi z dużym bagażem życiowym są znacznie ciekawsze, niż historie ludzi młodych. Zdradził nam, że bardzo poruszają go także losy ludzi  innych: niedoskonałych, ułomnych, odmiennych.  W literaturze bowiem pociąga go szorstka proza życia. Lubi również pisać  o ludziach, którzy mają specyficzny stosunek do zwierząt, bo uważa, że poprzez relacje człowiek - zwierzę można lepiej poznać bohatera, niż w relacjach z ludźmi. Potrafi przy tym pięknie snuć opowiadania. Pana Jakuba Małeckiego dostrzegliśmy zatem nie tylko jako przystojnego mężczyznę, ale przede wszystkim ciekawego, utalentowanego pisarza i skromnego człowieka. Nic więc dziwnego, że po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po jego książki i  autografy.

      Na życzenie pisarza spotkanie prowadziła Zdzisława Krupa.

    Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i było finansowane przez Instytut Książki przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach oraz Gminą Kluczewsko.

Malecki Malecki Malecki Malecki
Malecki Malecki Malecki Malecki

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy