Dzisiaj jest: 20 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

DKK NA SPOTKANIU Z JACKIEM DEHNELEM

mt_ignore

b_150_100_16777215_00_images_galeria_DKK_Dobromierz_SpotkanieJacek_1.jpgZ przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia WBP w Kielcach, oraz  MiGBP we Włoszczowie w dniu 18 marca 2018 r, do udziału w  autorskim spotkaniu z Jackiem Dehnelem - prozaikiem poetą, malarzem. Nasz wyjazd odbył się  w ramach programu DKK, dzięki środkom  z Instytutu Książki oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

 

   Pisarz Jacek Dehnel urodził się w Gdańsku w 1980 r, Na Uniwersytecie Warszawskim ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne. Wydał m.in. siedem tomów poezji, tłumaczenia i przekłady, pięć dużych powieści Lala, Saturn, Matka Makryna, Krivoklat, Życie Lali  i  kilka tomów mniejszych. Jest laureatem m.in  Nagrody Kościelskich (2005) i Paszportu ,,Polityki" (2006), był pięciokrotnie nominowany do nagrody Nike, trzykrotnie do Angelusa, raz do nagrody Szymborskiej. Jest również felietonistą m. in ,,Polityki" i ,,Stołecznej". Mieszka w Warszawie.

    Z osobą i twórczością Jacka Dehnela zetknęliśmy się już podczas Jubileuszowego Zlotu DKK we Wrocławiu w 2016 r., kiedy to odbierał pierwszą nagrodę za Lalęjako najbardziej poczytną książkę wśród czytelników DKK w Polsce. Książka zaintrygowała nas wtedy. Dziś nasze panie dekakowiczki mogą pochwalić się znajomością kilku dostępnych  w zbiorach książek Pana Jacka  i ponownym z nim spotkaniem.

      Wyjazd do  Włoszczowy sprawił, że mieliśmy okazję lepiej poznać tego znanego i  utalentowanego pisarza. Z całą pewnością erudytę, który zaimponował nam swoją wiedzą, zainteresowaniami, swobodą  wypowiedzi. Otwarcie mówił również o swoim życiu prywatnym.  Zaskoczyła nas także różnorodność w jego twórczości bo są wśród niej  powieści, zbiory opowiadań, wiersze, tłumaczenia, felietony a ostatnio także kryminał.

     Warto było pojechać. Pozostaje nam tylko podziękować Instytutowi Książki  za sfinansowanie nam dojazdu  i WBP w Kielcach za to, że dane nam było bliżej poznać Pana Jacka Dehnela. Dziękujemy również MiGBP we Włoszczowie za zaproszenie i miłą atmosferę.

    Tylko takie bliskie spotkania pozwalają nam lepiej zrozumieć czytaną literaturę i jej twórców.

                                              Zdzisława Krupa,  DKK Dobromierz i Kluczewsko

SpotkanieJacek SpotkanieJacek SpotkanieJacek SpotkanieJacek

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy