Dzisiaj jest: 19 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban, Gabriela

WIDOWISKOWA INSCENIZACJA ,,NĘDZNIKÓW" WIKTORA HUGO W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI

b_150_100_16777215_00_images_banners_Obrazki_20170321_dkk_logo.jpegLes Miserables - musical autorstwa Alana Bublina i Claude-a Michela Schonberga na podstawie powieści Wiktora Hugo był powodem, dla którego czterdziestoosobowa grupa dekakowiczów i mieszkańców naszej gminy dniu 18 marca br. (mimo trudnych warunków drogowych) wyjechała do Teatru Muzycznego  w Łodzi. Zbigniew Macias, reżyser spektaklu, zaplanował widowisko w najdrobniejszych szczegółach. Na tle burzliwego okresu francuskiej historii, powstania z 1832 roku, rozgrywają się dramatyczne losy bohaterów, a przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert

.  Jean Valjean, skazany za kradzież chleba, na wolności doświadcza duchowej przemiany, rozpoczyna nowe życie, opiekuje się osieroconą dziewczynką, ale nie może uciec od przeszłości.

   W spektaklu, na szczególną uwagę zasługują występy solistów, chóru i ich .piękne interpretacje utworów, za co byli wielokrotnie oklaskiwani  przez publiczność  (Daj mu żyć - Jakuba Wociała, Wyśniłam sen - Agnieszki Przekupień)

      Niezwykle efektowne były sceny zbiorowe. Ogromne wrażenie zrobiły na nas sceny walk na ulicach Paryża i marsz studentów   z bagnetami   i pieśnią Słuchaj, kiedy śpiewa lud.

    Na wyróżnienie zasługują również role dzieci. Serce publiczności skradli Wiktoria Jajkiewicz jako Mała Cosette  i Paweł Szymański jako Gavroche - waleczne dziecko ulicy. Byli znakomici, świetnie przygotowani muzycznie i aktorsko.

   Realistyczna scenografia, animacje komputerowe dopełniły całość, zwłaszcza barykada umiejscowiona na obrotowej scenie, oddawała dramatyzm miejsca i sytuacji.

Les Miserables w interpretacji Teatru Muzycznego  okazał się pięknym spektaklem Trudno wyrazić emocje słowami, które towarzyszą oglądaniu tego musicalu. więc wszystkim bardzo polecamy ten spektakl.

                                                                          Zdzisława Krupa

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy