Dzisiaj jest: 24 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Dyskusyjne Kluby Książki

mt_ignore

Czytaj więcej: Dyskusyjne Kluby KsiążkiGmina Kluczewsko wspiera Dyskusyjne Kluby Książki działające przy bibliotekach  na terenie gminy. Klub w Dobromierzu działa od ośmiu lat a w Kluczewsku od dwóch. Zrzeszają dwudziestu dziewięciu członków. Ideą Klubów jest promowanie czytelnictwa i popularyzowanie nowości książkowych na rynku wydawniczym. Grupy spotykają się cyklicznie w bibliotekach i dyskutują na temat wcześniej przeczytanych książek i ich autorów.  Obydwa Kluby prowadzi Zdzisława Krupa.

Czytaj więcej: Dyskusyjne Kluby Książki

W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI

Czytaj więcej: W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZIBył to kolejny wyjazd Dyskusyjnych Klubów Książki i nie tylko, do Teatru Muzycznego w Łodzi w niedzielne popołudnie 18 listopada 2018 roku. Pięćdziesięcioosobowa  grupa  tym razem wybrała się na drugą część spektaklu Elżbiety Jodłowskiej pt. ,,KLIMAKTERIUM 2 czyli menopauzy szał". Tematyka sztuki była bardzo zbliżona do części pierwszej bo dotyczyła również problemów męsko - damskich spowodowanych przez  nieunikniony upływ lat oraz smutków i niedogodności z tym związanych. Oczywiście cała tematyka została ubrana w dużą dawkę dobrego humoru i podana w formie świetnych dialogów i tekstów do znanych piosenek.

Czytaj więcej: W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAKUBEM MAŁECKIM

 

mt_ignore

Czytaj więcej: SPOTKANIE AUTORSKIE  Z  JAKUBEM  MAŁECKIM To było wyjątkowo ciepłe, jesienne popołudnie i wyjątkowo miło spędzony czas w towarzystwie pisarza Jakuba Małeckiego. A wszystko  miało miejsce w Dyskusyjnym Klubie Książki w  Dobromierzu 11 października 2018 roku, podczas spotkania autorskiego, z młodym, ale docenionym już autorem dziesięciu książek w tym  m.in bestselerowego Dygotu , Śladów i Rdzy. Cieszyliśmy się, że Pan Jakub dotarł do nas, mimo awarii auta i problemów z objazdami związanymi  z pracami drogowymi.

Czytaj więcej: SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAKUBEM MAŁECKIM

O spotkaniach i kubkach

mt_ignore

Czytaj więcej: O spotkaniach i kubkachWe wrześniu w Dyskusyjnych Klubach Książki działających na terenie naszej gminy zbiegły się dwa miłe wydarzenia tj. mały jubileusz DKK w Kluczewsku i rozstrzygnięcie Konkursu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach na ,,Najlepszy DKK w 2017 roku".

Czytaj więcej: O spotkaniach i kubkach

Zaproszenie

Śladami Władysława Stanisława Reymonta

Czytaj więcej: Śladami Władysława Stanisława ReymontaW dniu 12 maja br. zorganizowano wycieczkę do Lipiec Reymontowskich. Wieś, w której żył i tworzył pisarz – Władysław Stanisław Reymont położona jest w województwie łódzkim, w powiecie skierniewickim. Uczestnikami wycieczki była 40-osobowa grupa. Byli to uczniowie klasy V, VII w tym harcerze, młodzież   Dziecięco - Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wraz  z opiekunami oraz Panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki z Dobromierza i Kluczewska.

Czytaj więcej: Śladami Władysława Stanisława Reymonta

DKK NA SPOTKANIU Z JACKIEM DEHNELEM

mt_ignore

Czytaj więcej: DKK NA SPOTKANIU Z JACKIEM DEHNELEMZ przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia WBP w Kielcach, oraz  MiGBP we Włoszczowie w dniu 18 marca 2018 r, do udziału w  autorskim spotkaniu z Jackiem Dehnelem - prozaikiem poetą, malarzem. Nasz wyjazd odbył się  w ramach programu DKK, dzięki środkom  z Instytutu Książki oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Czytaj więcej: DKK NA SPOTKANIU Z JACKIEM DEHNELEM

WIDOWISKOWA INSCENIZACJA ,,NĘDZNIKÓW" WIKTORA HUGO W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI

Czytaj więcej: WIDOWISKOWA INSCENIZACJA ,,NĘDZNIKÓWLes Miserables - musical autorstwa Alana Bublina i Claude-a Michela Schonberga na podstawie powieści Wiktora Hugo był powodem, dla którego czterdziestoosobowa grupa dekakowiczów i mieszkańców naszej gminy dniu 18 marca br. (mimo trudnych warunków drogowych) wyjechała do Teatru Muzycznego  w Łodzi. Zbigniew Macias, reżyser spektaklu, zaplanował widowisko w najdrobniejszych szczegółach. Na tle burzliwego okresu francuskiej historii, powstania z 1832 roku, rozgrywają się dramatyczne losy bohaterów, a przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert

Czytaj więcej: WIDOWISKOWA INSCENIZACJA ,,NĘDZNIKÓW" WIKTORA HUGO W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI

Niedzielne popołudnie w Teatrze Muzycznym

Czytaj więcej: Niedzielne popołudnie w Teatrze MuzycznymNiedzielne popołudnie 10 grudnia 2017 r. członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki i nie tylko, spędzili w Teatrze Muzycznym   w Łodzi, na sztuce Klimakterium...i już! Jest to świetna sztuka i wspaniałe antidotum  na kobiece smutki i niedogodności (męskie również!), na nieunikniony  upływ lat, czy też kłopoty męsko-damskie.  Spektakl niesamowity o dużej dawce dobrego humoru  i wyśmienitej grze znanych aktorek:  Elżbiety Jodłowskiej, Grażyny Zielińskiej, Ewy Cichockiej i Małgorzaty Gadeckiej.

Czytaj więcej: Niedzielne popołudnie w Teatrze Muzycznym

Strona 1 z 2

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy