Dzisiaj jest: 19 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

DKK w Oblęgorku

b_150_100_16777215_00_images_galeria_DKK_Dobromierz_DKKwOblegorku_DSCF8773.JPGDyskusyjne Kluby Książki z Dobromierza i Kluczewska z przyjemnością skorzystały z zaproszenia i wzięły udział w wyjeździe do Muzeum Henryka Sienkiewicza do Oblęgorka, organizowanym przez Bibliotekę Szkolną w Kluczewsku, w sobotę 8 października 2016r. Był to świetny pomysł na integrację młodych i dorosłych czytelników naszych bibliotek - bibliotek z terenu gminy Kluczewsko. Oblęgorek nas oczarował. Tuż po wyjściu z autobusu, zachwyciła nas piękna aleja lipowa, prowadząca do dworku Henryka Sienkiewicza, która o tej porze roku przybrała już złote, jesienne barwy. Aparaty fotograficzne poszły w ruch! Sam dworek pisarza również wyglądał wspaniale i przyciągnął wielu zwiedzających. Miła i kompetentna pani przewodnik sprawiła, że wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy i oglądaliśmy eksponaty związane z życiem i twórczością jednego z najwybitniejszych pisarzy XIX wieku, człowieka może niezbyt wysokiego wzrostem ale za to niezwykle pracowitego, z wielkim sercem i charyzmą, pierwszego polskiego pisarza uhonorowanego Nagrodą Nobla.

Była to piękna lekcja historii, tym bardziej przyjemna, bo spędzona w otoczeniu i towarzystwie naszej młodzieży. Do takich wyjazdów obliguje rok 2016, bo ogłoszony jest Rokiem Sienkiewicza.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Walasek oraz Dyrekcji ZPS w Kluczewsku za zaproszenie nas do wspólnego wyjazdu i spotkania z Sienkiewiczem.

Członkowie DKK

 DKK w Oblęgorku  DKK w Oblęgorku  DKK w Oblęgorku  DKK w Oblęgorku
 DKK w Oblęgorku  DKK w Oblęgorku  DKK w Oblęgorku  DKK w Oblęgorku
 DKK w Oblęgorku    

 

 

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy