Dzisiaj jest: 19 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Literacki Woodstock - Wrocław 2016

b_150_100_16777215_00_images_galeria_DKK_Dobromierz_LiterackiWoodstock2016_W_koszulkach_z_Gombrowiczem.jpgEuropejska Stolica Kultury Wrocław 2016 oraz Instytut Książki chcąc uczcić 10-lecie istnienia programu Dyskusyjne Kluby Książki przygotowały wyjątkowe artystyczne wydarzenie "Literacki Woodstock", które odbyło się we Wrocławiu w dniach 27-31 lipca, i w którym to Dyskusyjny Klub Książki z Dobromierza również brał udział. Wrocław jest bowiem nie tylko Europejską Stolicą Kultury, ale i Światową Stolicą Książki UNESCO.
Literacki Woodstock był ogólnopolskim zlotem członków i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, a także osób z nimi związanych. Była to okazja do integracji klubowiczów z całej Polski, ale też do kolejnych niezapomnianych spotkań z literaturą i jej twórcami. Specjalnie z okazji Zlotu przygotowano:
- nietypowe spotkania autorskie z pisarzami najchętniej czytanymi w DKK (Jacek Dehnel, Wiesław Myśliwski, Sylwia Chutnik, Magdalena Tulli, Barbara Kosmowska, Marek Krajewski, Marcin Wroński, Wojciech Jagielski, Jacek Hugo-Bader, Grażyna Jagielski, Anna Janko, Grzegorz Kazdepke, Michał Rusinek, Marcin Urbanek, Maria Gutowska-Adamczyk, Hanna Cygler, Lidia Ostałowska, Cezary Łazarkiewicz);

- wydarzenia na wrocławskim rynku, podczas których przed publicznością zabrzmiał po raz pierwszy Światowy Hymn Książki UNESCO, zaśpiewany na tysiąc głosów i tysiąc gorących serc czytelników Dyskusyjnych Klubów Książki, którym towarzyszyli zawodowi śpiewacy. Wszyscy zjednoczeni w hymnie symbolizującym ogólnoświatową wspólnotę czytelników;
- klubowe spotkania, gdzie gośćmi honorowymi byli pisarze z Hiszpanii - Ildefonso Falconez i Rosa Montero. Z Polski gwiazdami spotkań była Olga Tokarczuk i Danuta Wałęsa.
- wykłady, prelekcje i dyskusje poświęcone literaturze.
W czwartkowy wieczór, 28 lipca 2016r odbyła się wielka gala DKK połączona z koncertem Pablopavo i ludzików, podczas której zostały wręczone nagrody od Dyskusyjnych Klubów Książki dla najbardziej poczytnych autorów. Książkami 10-lecia w dziedzinie literatury pięknej zostały wybrane: ,,Lala"- Jacka Dehnela oraz ,,Ostatnie rozdanie" Wiesława Myśliwskiego. W dziedzinie literatury faktu nagrodzono książkę Jacka Hugo-Badera ,,W rajskiej dolinie wśród zielska" , a w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży nagrodę odebrała Barbara Kosmowska za książkę ,,Pozłacana rybka".
W Zlocie wzięło udział ponad tysiąc osób. Jego organizatorzy świetnie poradzili sobie z taką grupą, organizując spotkania oraz posiłki na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, a także na samym wrocławskim rynku.
Byliśmy tam ciałem, duchem, umysłem i ...głosem.

Moderator DKK w Dobromierzu
Zdzisława Krupa

 Literacki Woodstock 2016  Literacki Woodstock 2016  Literacki Woodstock 2016  Literacki Woodstock 2016
 Literacki Woodstock 2016  Literacki Woodstock 2016  Literacki Woodstock 2016  Literacki Woodstock 2016
 Literacki Woodstock 2016    

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy