Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

JAROSŁAW KRET w DKK Dobromierz

mt_ignoreb_150_100_16777215_00_images_galeria_DKK_Dobromierz_KretJar_01.JPGWe wtorkowe popołudnie, 26 września 2017 r., salę przy Domu Strażaka w Dobromierzu wypełniła stuosobowa grupa mieszkańców gminy i członków Dyskusyjnych  Klubów Książki z Włoszczowy , Kurzelowa , Secemina , Kluczewska i Dobromierza.  Powodem tak dużego  zainteresowania było spotkanie autorskie z niezwykłym gościem - Jarosławem Kretem. Obecnością zaszczycił nas także Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka  i Przewodniczący Rady Gminy Pan Mateusz Strychalski. Miłą niespodzianką była także obecność Pani Małgorzaty Grodzickiej - Wojewódzkiego Koordynatora Dyskusyjnych Klubów Książki przy WBP w Kielcach.


       Spotkanie autorskie było nagrodą - niespodzianką, jaką Klub z Dobromierza otrzymał w drodze Konkursu ,,Mój DKK - moja czytelnicza przygoda" podczas Jubileuszowego Zlotu  Moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, organizowanego przez WBP w Kielcach. Spotkanie było bardzo ciekawe, pełne żywiołowości i humoru. Gość spotkania,  Pan Jarosław Kret - dziennikarz, fotoreporter, prezenter telewizyjny, okazał się  człowiekiem bardzo ciepłym, chętnie dzielącym się swoją wiedzą, otwartym na świat i ludzi.  Poznaliśmy go również jako autora  wielu publikacji i książek  Moje Indie, Mój Egipt, Kret na pogodę, Planeta według Kreta, Podróże kulinarne z Jarkiem Kretem, oraz albumów fotograficznych Ziemia święta, Moja Ziemia Święta i Madagaskar. Jest  człowiekiem wykształconym, posiada olbrzymią wiedzę: ukończył egiptologię, studiował archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. Nie brakuje mu obycia w świecie: mieszkał w Indiach, Egipcie, podróżuje po całym globie. Podczas swojego, trwającego ponad 2 godziny, wystąpienia, gość wieczoru barwnie opowiadał o Indiach, Ziemi Świętej i krajach afrykańskich.   Wyraźnym celem jaki sobie postawił nasz gość jako publicysta jest zmienianie świadomości swoich  rodaków, budowanie wśród nich otwartości na inne kultury, poprzez dostarczanie wiedzy na ich temat. Taka też była myśl przewodnia całego wystąpienia. Ponadto zachęcał nas do zwykłego wyjeżdżania,  uczenia się świata, poznawania go. Byliśmy wsłuchani i zasłuchani. Bo wiedza, obycie i pogląd na świat  Jarosława Kreta sprawiają, że warto słuchać tego co ma do powiedzenia.  Nic więc dziwnego, że po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po autografy do zakupionych książek.
   Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki  i było finansowane ze środków Instytutu Książki,  przy  współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach, oraz  Urzędem Gminy w Kluczewsku. Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim instytucjom za sfinansowanie spotkania i pomoc organizacyjną.

KretJar KretJar KretJar KretJar
KretJar KretJar KretJar KretJar
KretJar KretJar KretJar KretJar

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy