Dzisiaj jest: 17 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

FERIE ZIMOWE Z PRZYGODĄ

Czytaj więcej: FERIE ZIMOWE Z PRZYGODĄ,,Ferie zimowe z przygodą„ pod tym hasłem od 12-19.02.2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczewsku oraz Gmina Kluczewsko zorganizowała bezpłatne ferie zimowe dla dzieci z terenu gminy Kluczewsko.

Czytaj więcej: FERIE ZIMOWE Z PRZYGODĄ

Narodowe czytanie w Kluczewsku

Czytaj więcej: Narodowe czytanie w KluczewskuW dniu 1 września 2017 r. przed Bankiem Spółdzielczym w Kluczewsku odbyła się akcja społeczna „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja i Agaty Dudy. 

Czytaj więcej: Narodowe czytanie w Kluczewsku

DKK Na Spektaklu "Jesus Christ Superstar"

Czytaj więcej: DKK Na Spektaklu W sobotnie popołudnie 10 grudnia b.r., klubowicze DKK oraz grupa mieszkańców gminy Kluczewsko spędziła w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Uczestniczyła w niezwykłym spektaklu pt. ,,Jesus Christ Superstar", przedstawiającym ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa, musicalu pięknie opowiedzianym współczesnym językiem. Czyli historia o tym jak mogłoby w dzisiejszych czasach wyglądać życie Jezusa wśród Jego licznych przyjaciół i wrogów.
Przedstawienie Chrystusa w sposób współczesny wcale nie umniejsza Jego Boskości a dzięki charakteryzacji, kostiumom i pięknej muzyce, opowiadana historia staje się bliższa dla młodego widza (ale nie tylko). Jest wielkim, żarliwym wyznaniem wiary, jest porywająca! Tu ogromne brawa dla reżysera i scenografa. Ponadto pomysł autorów dzieła Andrew Webbera i Tima Rica, by tematykę religijną pokazać w klimacie rocka był podobnie jak cała reszta bardzo ciekawy i bardzo pozytywnie odebrany przez publiczność. Zakończony długimi owacjami na stojąco.
Dlatego dla tych, którzy mieli już przyjemność pojawienia się na spektaklu będzie to fascynujące wspomnienie. A tym, którzy jeszcze nie zasiedli przed sceną naprawdę polecamy!!!

Czytaj więcej: DKK Na Spektaklu "Jesus Christ Superstar"

Nowości Wydawnicze w Gminnej Bibliotece Publicznej!!!

Czytaj więcej: Nowości Wydawnicze w Gminnej Bibliotece Publicznej!!!Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wypożyczania nowości wydawniczych, które pojawiły się ostatnio w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczewsku mieszczącej się przy ul. Spółdzielczej 12 (budynek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej).

Zapraszamy:
poniedziałek 8:00 – 15:00
środa 8:00 – 15:00
czwartek 8:00 – 15:00

Młodzież dla DKK

Czytaj więcej: Młodzież dla DKKListopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece w Kluczewsku było wyjątkowe. Poza stałymi rozmowami o książkach, przeżyliśmy również wspaniałą ucztę duchową, gościliśmy bowiem uczniów tutejszego ZPS i PG. Młodzież szkolna, jako że byliśmy w przededniu Święta Niepodległości, umiliła nam spotkanie kilkoma pięknymi, patriotycznymi utworami poetyckimi, prozatorskimi i wokalnymi. Z młodzieżą przybyła również Pani Dyr. Ewa Orzechowska i Pani Małgorzata Walasek.
Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy Adrianny Prokop i Karoliny Szymanek, które zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie w wierszach i prozie, a Weronika Stachura, Karolina Stróżykowska i Monika Rak zaśpiewały dla nas: ,,Biały krzyż", ,,Dziewczyna z granatem", ,,Niepodległość" , ,,Kwiaty Polskie". Zarówno wiersze jak i piosenki bardzo nam się podobały, wywołały wzruszenie a nawet łezkę w oku. Byliśmy pełni podziwu dla wszystkich występujących.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyr. Ewie Orzechowskiej, Pani Małgorzacie Walasek oraz grupie młodzieży za wspaniałe chwile, które dane nam było przeżyć, dzięki Waszej obecności. Chętnie będziemy Was ponownie gościć w naszym Klubie. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej: Młodzież dla DKK

Sześć Lat DKK

Czytaj więcej: Sześć Lat DKK Dyskusyjny Klub Książki działający przy bibliotece w Dobromierzu dopisał kolejny rok do swojej działalności. Październikowe spotkanie stało się okazją zarówno do dyskusji o książkach wybranych pisarzy ale również do podsumowania i powspominania minionego czasu.
Od początku naszej działalności odbyliśmy 58 spotkań i omówiliśmy 106 różnych tytułów, głównie nowości książkowych. W ciągu sześciu lat nasz Dyskusyjny Klub Książki zorganizował pięć spotkań z pisarkami znanych i popularnych powieści: Martą Fox, Izabelą Sową, Katarzyną Enerlich, Marią Ulatowską i Karoliną Wilczyńską. Odbył również kilka spotkań wyjazdowych, na których poznaliśmy ciekawych pisarzy: Hannę Cygler, Olgę Rudnicką, Rafała Podrazę, Małgorzatę Wardę. Ponadto zorganizowanych zostało dziesięć wyjazdów do teatru w Łodzi. Klubowiczki obejrzały słynne opery, operetki i musicale. W lipcu b.r. kilkuosobowa grupa wzięła również udział w Ogólnopolskim Zlocie DKK we Wrocławiu z okazji dziesięciolecia istnienia Klubów.

Czytaj więcej: Sześć Lat DKK

DKK w Oblęgorku

Czytaj więcej: DKK w OblęgorkuDyskusyjne Kluby Książki z Dobromierza i Kluczewska z przyjemnością skorzystały z zaproszenia i wzięły udział w wyjeździe do Muzeum Henryka Sienkiewicza do Oblęgorka, organizowanym przez Bibliotekę Szkolną w Kluczewsku, w sobotę 8 października 2016r. Był to świetny pomysł na integrację młodych i dorosłych czytelników naszych bibliotek - bibliotek z terenu gminy Kluczewsko. Oblęgorek nas oczarował. Tuż po wyjściu z autobusu, zachwyciła nas piękna aleja lipowa, prowadząca do dworku Henryka Sienkiewicza, która o tej porze roku przybrała już złote, jesienne barwy. Aparaty fotograficzne poszły w ruch! Sam dworek pisarza również wyglądał wspaniale i przyciągnął wielu zwiedzających. Miła i kompetentna pani przewodnik sprawiła, że wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy i oglądaliśmy eksponaty związane z życiem i twórczością jednego z najwybitniejszych pisarzy XIX wieku, człowieka może niezbyt wysokiego wzrostem ale za to niezwykle pracowitego, z wielkim sercem i charyzmą, pierwszego polskiego pisarza uhonorowanego Nagrodą Nobla.

Czytaj więcej: DKK w Oblęgorku

Dyskusyjny Klub Książki w Kluczewsku

Czytaj więcej: Dyskusyjny Klub Książki w KluczewskuWszystkich miłośników książek informujemy, iż 20 sierpnia b.r. z inicjatywy Wójta Gminy Kluczewsko Pana Rafała Pałki, rozpoczął swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki w Kluczewsku. Grupa liczy sobie 11 członkiń, ale mile widziany będzie każdy, kto lubi czytać. Podobnie jak w Dobromierzu, moderatorem i organizatorką spotkań klubowych jest Zdzisława Krupa.
Zatem, wszystkich zainteresowanych nowościami książkowymi i możliwością podyskutowania o nich przy dobrej kawie serdecznie Z A P R A S Z A M Y !!!
Telefon kontaktowy: Moderator DKK - 668 416 997 Zdzisława Krupa

Literacki Woodstock - Wrocław 2016

Czytaj więcej: Literacki Woodstock - Wrocław 2016Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 oraz Instytut Książki chcąc uczcić 10-lecie istnienia programu Dyskusyjne Kluby Książki przygotowały wyjątkowe artystyczne wydarzenie "Literacki Woodstock", które odbyło się we Wrocławiu w dniach 27-31 lipca, i w którym to Dyskusyjny Klub Książki z Dobromierza również brał udział. Wrocław jest bowiem nie tylko Europejską Stolicą Kultury, ale i Światową Stolicą Książki UNESCO.
Literacki Woodstock był ogólnopolskim zlotem członków i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, a także osób z nimi związanych. Była to okazja do integracji klubowiczów z całej Polski, ale też do kolejnych niezapomnianych spotkań z literaturą i jej twórcami. Specjalnie z okazji Zlotu przygotowano:
- nietypowe spotkania autorskie z pisarzami najchętniej czytanymi w DKK (Jacek Dehnel, Wiesław Myśliwski, Sylwia Chutnik, Magdalena Tulli, Barbara Kosmowska, Marek Krajewski, Marcin Wroński, Wojciech Jagielski, Jacek Hugo-Bader, Grażyna Jagielski, Anna Janko, Grzegorz Kazdepke, Michał Rusinek, Marcin Urbanek, Maria Gutowska-Adamczyk, Hanna Cygler, Lidia Ostałowska, Cezary Łazarkiewicz);

Czytaj więcej: Literacki Woodstock - Wrocław 2016

Strona 1 z 2

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy