Dzisiaj jest: 19 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

DKK NA SPOTKANIU Z JACKIEM DEHNELEM

mt_ignore

Czytaj więcej: DKK NA  SPOTKANIU  Z JACKIEM  DEHNELEMZ przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia WBP w Kielcach, oraz  MiGBP we Włoszczowie w dniu 18 marca 2018 r, do udziału w  autorskim spotkaniu z Jackiem Dehnelem - prozaikiem poetą, malarzem. Nasz wyjazd odbył się  w ramach programu DKK, dzięki środkom  z Instytutu Książki oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Czytaj więcej: DKK NA SPOTKANIU Z JACKIEM DEHNELEM

WIDOWISKOWA INSCENIZACJA ,,NĘDZNIKÓW" WIKTORA HUGO W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI

Czytaj więcej: WIDOWISKOWA  INSCENIZACJA  ,,NĘDZNIKÓWLes Miserables - musical autorstwa Alana Bublina i Claude-a Michela Schonberga na podstawie powieści Wiktora Hugo był powodem, dla którego czterdziestoosobowa grupa dekakowiczów i mieszkańców naszej gminy dniu 18 marca br. (mimo trudnych warunków drogowych) wyjechała do Teatru Muzycznego  w Łodzi. Zbigniew Macias, reżyser spektaklu, zaplanował widowisko w najdrobniejszych szczegółach. Na tle burzliwego okresu francuskiej historii, powstania z 1832 roku, rozgrywają się dramatyczne losy bohaterów, a przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert

Czytaj więcej: WIDOWISKOWA INSCENIZACJA ,,NĘDZNIKÓW" WIKTORA HUGO W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI

FERIE ZIMOWE Z PRZYGODĄ

Czytaj więcej: FERIE ZIMOWE Z PRZYGODĄ,,Ferie zimowe z przygodą„ pod tym hasłem od 12-19.02.2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczewsku oraz Gmina Kluczewsko zorganizowała bezpłatne ferie zimowe dla dzieci z terenu gminy Kluczewsko.

Czytaj więcej: FERIE ZIMOWE Z PRZYGODĄ

JAROSŁAW KRET w DKK Dobromierz

mt_ignoreCzytaj więcej: JAROSŁAW KRET  w  DKK DobromierzWe wtorkowe popołudnie, 26 września 2017 r., salę przy Domu Strażaka w Dobromierzu wypełniła stuosobowa grupa mieszkańców gminy i członków Dyskusyjnych  Klubów Książki z Włoszczowy , Kurzelowa , Secemina , Kluczewska i Dobromierza.  Powodem tak dużego  zainteresowania było spotkanie autorskie z niezwykłym gościem - Jarosławem Kretem. Obecnością zaszczycił nas także Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka  i Przewodniczący Rady Gminy Pan Mateusz Strychalski. Miłą niespodzianką była także obecność Pani Małgorzaty Grodzickiej - Wojewódzkiego Koordynatora Dyskusyjnych Klubów Książki przy WBP w Kielcach.

Czytaj więcej: JAROSŁAW KRET w DKK Dobromierz

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

     Czytaj więcej: Spotkanie z Wojciechem JagielskimW Powiatowej Bibliotece Publicznej  we Włoszczowie , w środę 20 września odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim - dziennikarzem, korespondentem, pisarzem, wybitnym znawcą problematyki Afryki, Azji Środkowej Zakałukazia i Kaukazu, wieloletnim  obserwator konfliktów zbrojnych. Dyskusyjne Kluby Książki z Dobromierza i Kluczewska skorzystały z zaproszenia i również wzięły udział w tym spotkaniu. Pan Wojciech Jagielski jest  bowiem na tyle ciekawą i znaną postacią, że warto wziąć udział   w spotkaniach z nim.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

Narodowe czytanie w Kluczewsku

Czytaj więcej: Narodowe czytanie w KluczewskuW dniu 1 września 2017 r. przed Bankiem Spółdzielczym w Kluczewsku odbyła się akcja społeczna „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja i Agaty Dudy. 

Czytaj więcej: Narodowe czytanie w Kluczewsku

Spotkanie z Mariuszem Zielke

Czytaj więcej: Spotkanie z Mariuszem Zielke25 kwietnia b.r. w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło sie spotkanie autorskie z pisarzem Mariuszem Zielke. W spotkaniu wzięły udział również nasze Dyskusyjne Kluby Książki - z Dobromierza, Kluczewska i przedstawiciele młodzieży szkolnej.
Spotkanie było bardzo ciekawe. Pan Mariusz Zielke jest znanym pisarzem i dziennikarzem śledczym. I właśnie w tej kategorii zdobył już nagrodę ,,Grand Perss". Jest autorem ciekawych kryminałów i pierwszego polskiego thrillera finansowego pt. ,,Wyrok". W swoich książkach porusza absurdy z życia gospodarczego, urzędniczego i finansowego.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mariuszem Zielke

,,Muzyczna podróży z Wiednia do Rio"

Czytaj więcej: ,,Muzyczna podróży z Wiednia do RioDyskusyjne Kluby Książki Dobromierza, Kluczewska, mieszkańcy Gminy Kluczewsko i nie tylko, mieli możliwość spędzenia w Teatrze Muzycznym w Łodzi i uczestniczyć w ,,Muzycznej podróży z Wiednia do Rio". Podczas podróży odkrywaliśmy muzykę Warszawy, Wiednia, Paryża, Barcelony, Chicago po pełną gorących rytmów muzykę Brazylii. Były to szlagiery filmowe i wielkie przeboje, utwory muzyczne, wokalne i taneczne.
Znakomici soliści Teatru Muzycznego jak zwykle dali popis swoich możliwości wykonując m.in. utwory Johanna Straussa, Roberta Stolza, Henryka Warsa, Nino Roty, Gorana Bregovića oraz Ernesto Lecuony. Towarzyszył im chór, balet i orkiestra, a wszystko to w pięknej, barwnej scenografii. Spektakl reżyserował Zbigniew Macias.
Był to już nasz czternasty wyjazd i mamy nadzieję, że wkrótce kolejny. Już dziś Z A P R A S Z A M Y!!!

Czytaj więcej: ,,Muzyczna podróży z Wiednia do Rio"

DKK Na Spektaklu "Jesus Christ Superstar"

Czytaj więcej: DKK Na Spektaklu W sobotnie popołudnie 10 grudnia b.r., klubowicze DKK oraz grupa mieszkańców gminy Kluczewsko spędziła w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Uczestniczyła w niezwykłym spektaklu pt. ,,Jesus Christ Superstar", przedstawiającym ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa, musicalu pięknie opowiedzianym współczesnym językiem. Czyli historia o tym jak mogłoby w dzisiejszych czasach wyglądać życie Jezusa wśród Jego licznych przyjaciół i wrogów.
Przedstawienie Chrystusa w sposób współczesny wcale nie umniejsza Jego Boskości a dzięki charakteryzacji, kostiumom i pięknej muzyce, opowiadana historia staje się bliższa dla młodego widza (ale nie tylko). Jest wielkim, żarliwym wyznaniem wiary, jest porywająca! Tu ogromne brawa dla reżysera i scenografa. Ponadto pomysł autorów dzieła Andrew Webbera i Tima Rica, by tematykę religijną pokazać w klimacie rocka był podobnie jak cała reszta bardzo ciekawy i bardzo pozytywnie odebrany przez publiczność. Zakończony długimi owacjami na stojąco.
Dlatego dla tych, którzy mieli już przyjemność pojawienia się na spektaklu będzie to fascynujące wspomnienie. A tym, którzy jeszcze nie zasiedli przed sceną naprawdę polecamy!!!

Czytaj więcej: DKK Na Spektaklu "Jesus Christ Superstar"

Strona 1 z 3

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy