Dzisiaj jest: 18 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

FERIE ZIMOWE Z PRZYGODĄ

Czytaj więcej: FERIE ZIMOWE Z PRZYGODĄ,,Ferie zimowe z przygodą„ pod tym hasłem od 12-19.02.2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczewsku oraz Gmina Kluczewsko zorganizowała bezpłatne ferie zimowe dla dzieci z terenu gminy Kluczewsko.

Czytaj więcej: FERIE ZIMOWE Z PRZYGODĄ

JAROSŁAW KRET w DKK Dobromierz

Czytaj więcej: JAROSŁAW KRET  w  DKK DobromierzWe wtorkowe popołudnie, 26 września 2017 r., salę przy Domu Strażaka w Dobromierzu wypełniła stuosobowa grupa mieszkańców gminy i członków Dyskusyjnych  Klubów Książki z Włoszczowy , Kurzelowa , Secemina , Kluczewska i Dobromierza.  Powodem tak dużego  zainteresowania było spotkanie autorskie z niezwykłym gościem - Jarosławem Kretem. Obecnością zaszczycił nas także Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka  i Przewodniczący Rady Gminy Pan Mateusz Strychalski. Miłą niespodzianką była także obecność Pani Małgorzaty Grodzickiej - Wojewódzkiego Koordynatora Dyskusyjnych Klubów Książki przy WBP w Kielcach.

Czytaj więcej: JAROSŁAW KRET w DKK Dobromierz

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

     Czytaj więcej: Spotkanie z Wojciechem JagielskimW Powiatowej Bibliotece Publicznej  we Włoszczowie , w środę 20 września odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim - dziennikarzem, korespondentem, pisarzem, wybitnym znawcą problematyki Afryki, Azji Środkowej Zakałukazia i Kaukazu, wieloletnim  obserwator konfliktów zbrojnych. Dyskusyjne Kluby Książki z Dobromierza i Kluczewska skorzystały z zaproszenia i również wzięły udział w tym spotkaniu. Pan Wojciech Jagielski jest  bowiem na tyle ciekawą i znaną postacią, że warto wziąć udział   w spotkaniach z nim.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

Narodowe czytanie w Kluczewsku

Czytaj więcej: Narodowe czytanie w KluczewskuW dniu 1 września 2017 r. przed Bankiem Spółdzielczym w Kluczewsku odbyła się akcja społeczna „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja i Agaty Dudy. 

Czytaj więcej: Narodowe czytanie w Kluczewsku

Spotkanie z Mariuszem Zielke

Czytaj więcej: Spotkanie z Mariuszem Zielke25 kwietnia b.r. w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło sie spotkanie autorskie z pisarzem Mariuszem Zielke. W spotkaniu wzięły udział również nasze Dyskusyjne Kluby Książki - z Dobromierza, Kluczewska i przedstawiciele młodzieży szkolnej.
Spotkanie było bardzo ciekawe. Pan Mariusz Zielke jest znanym pisarzem i dziennikarzem śledczym. I właśnie w tej kategorii zdobył już nagrodę ,,Grand Perss". Jest autorem ciekawych kryminałów i pierwszego polskiego thrillera finansowego pt. ,,Wyrok". W swoich książkach porusza absurdy z życia gospodarczego, urzędniczego i finansowego.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mariuszem Zielke

,,Muzyczna podróży z Wiednia do Rio"

Czytaj więcej: ,,Muzyczna podróży z Wiednia do RioDyskusyjne Kluby Książki Dobromierza, Kluczewska, mieszkańcy Gminy Kluczewsko i nie tylko, mieli możliwość spędzenia w Teatrze Muzycznym w Łodzi i uczestniczyć w ,,Muzycznej podróży z Wiednia do Rio". Podczas podróży odkrywaliśmy muzykę Warszawy, Wiednia, Paryża, Barcelony, Chicago po pełną gorących rytmów muzykę Brazylii. Były to szlagiery filmowe i wielkie przeboje, utwory muzyczne, wokalne i taneczne.
Znakomici soliści Teatru Muzycznego jak zwykle dali popis swoich możliwości wykonując m.in. utwory Johanna Straussa, Roberta Stolza, Henryka Warsa, Nino Roty, Gorana Bregovića oraz Ernesto Lecuony. Towarzyszył im chór, balet i orkiestra, a wszystko to w pięknej, barwnej scenografii. Spektakl reżyserował Zbigniew Macias.
Był to już nasz czternasty wyjazd i mamy nadzieję, że wkrótce kolejny. Już dziś Z A P R A S Z A M Y!!!

Czytaj więcej: ,,Muzyczna podróży z Wiednia do Rio"

DKK Na Spektaklu "Jesus Christ Superstar"

Czytaj więcej: DKK Na Spektaklu W sobotnie popołudnie 10 grudnia b.r., klubowicze DKK oraz grupa mieszkańców gminy Kluczewsko spędziła w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Uczestniczyła w niezwykłym spektaklu pt. ,,Jesus Christ Superstar", przedstawiającym ostatni tydzień z życia Jezusa Chrystusa, musicalu pięknie opowiedzianym współczesnym językiem. Czyli historia o tym jak mogłoby w dzisiejszych czasach wyglądać życie Jezusa wśród Jego licznych przyjaciół i wrogów.
Przedstawienie Chrystusa w sposób współczesny wcale nie umniejsza Jego Boskości a dzięki charakteryzacji, kostiumom i pięknej muzyce, opowiadana historia staje się bliższa dla młodego widza (ale nie tylko). Jest wielkim, żarliwym wyznaniem wiary, jest porywająca! Tu ogromne brawa dla reżysera i scenografa. Ponadto pomysł autorów dzieła Andrew Webbera i Tima Rica, by tematykę religijną pokazać w klimacie rocka był podobnie jak cała reszta bardzo ciekawy i bardzo pozytywnie odebrany przez publiczność. Zakończony długimi owacjami na stojąco.
Dlatego dla tych, którzy mieli już przyjemność pojawienia się na spektaklu będzie to fascynujące wspomnienie. A tym, którzy jeszcze nie zasiedli przed sceną naprawdę polecamy!!!

Czytaj więcej: DKK Na Spektaklu "Jesus Christ Superstar"

Nowości Wydawnicze w Gminnej Bibliotece Publicznej!!!

Czytaj więcej: Nowości Wydawnicze w Gminnej Bibliotece Publicznej!!!Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wypożyczania nowości wydawniczych, które pojawiły się ostatnio w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczewsku mieszczącej się przy ul. Spółdzielczej 12 (budynek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej).

Zapraszamy:
poniedziałek 8:00 – 15:00
środa 8:00 – 15:00
czwartek 8:00 – 15:00

Młodzież dla DKK

Czytaj więcej: Młodzież dla DKKListopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece w Kluczewsku było wyjątkowe. Poza stałymi rozmowami o książkach, przeżyliśmy również wspaniałą ucztę duchową, gościliśmy bowiem uczniów tutejszego ZPS i PG. Młodzież szkolna, jako że byliśmy w przededniu Święta Niepodległości, umiliła nam spotkanie kilkoma pięknymi, patriotycznymi utworami poetyckimi, prozatorskimi i wokalnymi. Z młodzieżą przybyła również Pani Dyr. Ewa Orzechowska i Pani Małgorzata Walasek.
Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy Adrianny Prokop i Karoliny Szymanek, które zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie w wierszach i prozie, a Weronika Stachura, Karolina Stróżykowska i Monika Rak zaśpiewały dla nas: ,,Biały krzyż", ,,Dziewczyna z granatem", ,,Niepodległość" , ,,Kwiaty Polskie". Zarówno wiersze jak i piosenki bardzo nam się podobały, wywołały wzruszenie a nawet łezkę w oku. Byliśmy pełni podziwu dla wszystkich występujących.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyr. Ewie Orzechowskiej, Pani Małgorzacie Walasek oraz grupie młodzieży za wspaniałe chwile, które dane nam było przeżyć, dzięki Waszej obecności. Chętnie będziemy Was ponownie gościć w naszym Klubie. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej: Młodzież dla DKK

Strona 1 z 2

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy