Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Strażacki jubileusz w Dobromierzu

b_150_100_16777215_00_images_galeria_OSPDobromierz_90lecie_DSC_0300.JPGPodwójny jubileusz obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Dobromierzu. 90 lat istnienia OSP Dobromierz i 20-lecie powstania Orkiestry Dętej  było okazją do przypomnienia historii tej jednostki, wręczenia odznaczeń zasłużonym druhom i przekazania nowego specjalistycznego sprzętu ratownictwa technicznego oraz pilarki z zestawem ratowniczym. W niedzielne przedpołudnie 2 sierpnia 2015 r. przemarszem główną ulicą Dobromierza rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe strażaków. Orkiestra, poczty sztandarowe i pododdziały przeszły spod budynku szkoły do remizy OSP. Tam na placu odbyła się główna część jubileuszu. Uroczystość rozpoczęła się meldunkiem złożonym przez dowódcę placu dh Kamila Zaborskiego, Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Kielcach  posłowi na Sejm - dh Mirosławowi Pawlakowi. Potem nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt. Przy ołtarzu polowym mszę św. w intencji wszystkich strażaków sprawowali ks. Stanisław Stańczyk, proboszcz tutejszej parafii i ks. kapelan Leszek Dziwosz. Mszę uświetniła orkiestra OSP Dobromierz. W obecności zaproszonych gości - władz strażackich, parlamentarnych i samorządowych oraz społeczności lokalnej wręczono odznaczenia, poświęcono nowy sprzęt oraz odsłonięto tablice pamiątkowe. 

W gronie przybyłych na uroczystość osób znaleźli się między innymi: Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Kielcach,  poseł na Sejm - dh Mirosław Pawlak, Członek Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie,  poseł na Sejm - dh Krystyna Ozga, Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Kielcach,  poseł na Sejm - dh Andrzej Bętkowski, Poseł na Sejm - Maria Zuba, Poseł na Sejm - Krzysztof Lipiec, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego -Andrzej Pruś, Starosta Włoszczowski - Jerzy  Suliga, Komendant Powiatowy  Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie - brygadier Mirosław Heliasz, Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej dh Wiktor Krotla, V-ce Starosta Włoszczowski -Zbigniew Krzysiek, Wójt Gminy Kluczewsko, Prezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Kluczewsku - dh Rafał Pałka, Radny Rady Powiatu Włoszczowskiego -  Jacek Zięba, Kapelan Powiatowy Straży Pożarnej ks. kanonik Leszek Dziwosz,Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie -  mł. bryg. Tomasz Szymański, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie  - mł.  kpt. Grzegorz Gąsior, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Kluczewsku - dh Dariusz Ławiński. OSP w Dobromierzu powstała w 1925 r. pamięta okres międzywojenny, II wojnę światową i PRL. Przez cały ten czas, aż do dzisiaj druhowie dbali i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kluczewsko i nie tylko.  Prezes OSP Dobromierz druh Leszek Wasela, podsumowując 90-letnią społeczną działalność wielu pokoleń strażaków, podkreślił, że ich praca przez cały ten okres  podporządkowana była celowi nadrzędnemu tj. niesieniu pomocy tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i niesienie tej pomocy bez względu na okoliczności i stopień zagrożenia w myśl strażackiego hasła ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek’’Na przełomie lat 1994/95 powstała przy jednostce orkiestra dęta. Założycielem orkiestry był śp. dh Jan Delczyk ówczesny prezes OSP w Dobromierzu. Orkiestra odnosiła sukcesy nie tylko w województwie ale i w kraju. Obecnie orkiestra liczy sobie blisko 30 osób. Strażacki jubileusz zakończyły przemówienia zaproszonych gości, którzy gratulowali strażakom z Dobromierza  pięknego jubileuszu, dziękując im za trud jaki ponoszą w swojej codziennej działalności ratowniczo-gaśniczej  i tej kulturalnej. Po uroczystościach odbył się festyn rodzinny.

„Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa” odznaczeni zostali:

 • druh Bańcer Sławomir
 • druh Tkacz Mirosław
 • druh Kłudziak Piotr
 • druh Zając Edward
 • druh Futerski Piotr
 • druh Delczyk Marcin
 • druh Szymański Zygmunt

„Srebrnym medalem za zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali:

 • druh Więcaszek Edward
 • druh Piekarski Stanisław
 • druh Zapalski Andrzej
 • druh Polkowski Janusz
 • druh Bzowski Jacek
 • druh Pałka Rafał

„Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali:

 • druh Szymczyk Przemysław
 • druh Ruszczyk Sławomir
 • druh Kupczyk Krzysztof
 • druh Kupczyk Marcin
 • druh Jajko Marcin
 • druh Szydłowski Andrzej
 • druh Słoma Kamil
 • druh Kruszyna Wojciech
 • druh Kruszyna Grzegorz

Odznaką „Strażak Wzorowy” odznaczeni zostali:

 • druhna Bańcer Klaudia
 • druhna Koń Iwona
 • druhna Depta Katarzyna
 • druhna Wytrych Agnieszka
 • druhna Ruszczyk Marta
 • druh Wytrych Dawid
 • druh Zaborski Łukasz
 • druh Urbański Michał
 • druh Bernacki Marek
 • druh Depta Łukasz
 • druh Bartocha Emil
 • druh Wytrych Marcin
 • druh Bańcer Andrzej
 • druh Depta Szymon
 • druh Suder Dawid
 • druh Świercz Adrian
 • druh Skórnicki Łukasz
 • druh Parzuchowski Patryk

 

 Strażacki jubileusz w Dobromierzu Strażacki jubileusz w Dobromierzu Strażacki jubileusz w Dobromierzu Strażacki jubileusz w Dobromierzu
 Strażacki jubileusz w Dobromierzu Strażacki jubileusz w Dobromierzu Strażacki jubileusz w Dobromierzu Strażacki jubileusz w Dobromierzu
 Strażacki jubileusz w Dobromierzu Strażacki jubileusz w Dobromierzu Strażacki jubileusz w Dobromierzu Strażacki jubileusz w Dobromierzu

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy