Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Uroczysty Apel z okazji przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Dobromierzu

 

b_150_100_16777215_00_images_2018_SamDobr_01.jpg

mt_ignore

6 października 2018 r. przed remizą OSP w Dobromierzu odbył się Uroczysty Apel z okazji przekazania i poświęcenia nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego..

W uroczystości udział wzięli: członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Wiktor Krotla, członek Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach jednocześnie Doradca  Wojewody Świętokrzyskiego  dr Bartłomiej Dorywalski, bryg. Krzysztof Ciosek - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie, Wicestarosta Włoszczowski Zbigniew Krzysiek, Wójt Gminy Kluczewsko jednocześnie Prezes Zarządu Gminnego OSP w Kluczewsku dh Rafał Pałka, członkowie  Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego we Włoszczowie dh Bartłomiej Robak, dh Jarosław Drążkiewicz, dh Sylwester Słomiński, dh Józef Włodarczyk, Radni Rady Gminy w Kluczewsku, poczty sztandarowe i druhowie z jednostek OSP terenu Gminy Kluczewsko.

 

Gości przywitali Wójt Gminy Kluczewsko Rafał Pałka i Prezes OSP w Dobromierzu dh Leszek Wasela. Po prezentacji przybyłych gości nastąpiło poświęcenie pojazdu, którego  dokonał proboszcz parafii w Stanowiskach ks. Stanisław Stańczyk Następnie Wójt Gminy Kluczewsko Rafał Pałka w asyście Doradcy  Wojewody Świętokrzyskiego dr Bartłomiej Dorywalskiego,  bryg. Krzysztofa Cioska - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Wiktora Krotli oraz wicestarosty włoszczowskiego Zbigniewa Krzyśka przekazali Naczelnikowi OSP w Dobromierzu dh Sławomirowi Bańcerowi i kierowcy dh Mirosławowi Tkaczowi kluczyki i dokumenty do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wręczający dokonali także uroczystego przecięcia wstęgi. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Rafał Pałka, Prezes OSP w Dobromierzu dh Leszek Wasela i zaproszeni goście. Wójt w krótkim wystąpieniu podkreślił, iż otrzymany samochód jest efektem wieloletnich starań wielu osób i instytucji. Prezes OSP wyraził w imieniu druhów OSP Dobromierz wdzięczność i serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania pojazdu. Wszyscy przemawiający gratulowali nowego nabytku, dziękowali za całokształt pracy jednostki,  poświęcenie i zaangażowanie w służbę. Komendant Powiatowy PSP brygadier Krzysztof Ciosek  odczytał list Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Adama Czajki skierowany do strażaków z OSP Dobromierz. Podczas Uroczystego Apelu sztandar jednostki udekorowany został Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, wręczono również  odznaczenia dla najbardziej zasłużonych strażaków. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu.

W drodze przetargu OSP w Dobromierzu wzbogaciła się o nowy pojazd na podwoziu Volvo z napędem  4x4, pojemność zbiornika wody 3 tys. litrów i 300 l środka pianotwórczego. Nowy pojazd zakupiony został w celu  poprawy stanu zabezpieczenia operacyjnego Gminy Kluczewsko i północnej części powiatu włoszczowskiego co przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców. Do tej pory na wyposażeniu naszej jednostki był samochód Jelcz 005 GBA RT 2,5/16 z 1985r.

Zakup samochodu oraz jego wyposażenie zrealizowane zostało dzięki dotacji z Gminy Kluczewsko, pozyskaniu dotacji z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu.

Leszek Wasela Prezes OSP Dobromierz

zdjęcia: Karolina Kowalska

SamDobr SamDobr SamDobr SamDobr
SamDobr SamDobr SamDobr SamDobr
SamDobr SamDobr SamDobr SamDobr
SamDobr SamDobr SamDobr SamDobr
SamDobr SamDobr   

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy