Dzisiaj jest: 18 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Poświęcenie i Wręczenie Sztandaru Szkole Podstawowej imienia Majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal” w Dobromierzu

b_150_100_16777215_00_images_galeria_DobromierzSztandar_01.JPGWielkie i historyczne wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Dobromierzu, która świętuje w bieżącym roku Jubileusz 65- lecia.
    W niedzielę 14 maja nastąpiło poświęcenie i wręczenie społeczności szkolnej Sztandaru, ufundowanego przez Rodziców. Sztandar jest dopełnieniem wszelkich działań związanych z postacią Patrona, które Szkoła realizowała od 2009 roku. Jest  on niezwykle ważny dla całej społeczności szkolnej: uczniów, grona pedagogicznego, pracowników szkoły i rodziców, ponieważ jest symbolem takich wartości jak: NAUKA, WIARA, OJCZYZNA, a drogą do ich realizacji w Szkole  jest prawda, miłość i sprawiedliwość.


    Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną przez księży absolwentów- ks. prof. Tadeusza Gacię i ks. Piotra Zaborskiego w intencji uczniów, pracowników Szkoły i Rodziców.
    Dzień ten uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście. Należą do nich m.in.: Pan wizytator Sławomir Krzysztofik – przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratora, Starosta Powiatu Włoszczowskiego – Pan Jerzy Suliga, władze Gminy Kluczewsko z Wójtem Panem Rafałem Pałką na czele i Przewodniczącym Rady Gminy – Panem Mateuszem Strychalskim.
    Honorowym gościem tej wielkiej uroczystości był Pan Mirosław Głowacz wraz z żoną – syn plutonowego Franciszka Głowacza ps. „Lis” – Hubalczyka, spoczywającego na Cmentarzu Parafialnym w Stanowiskach. Warto wspomnieć, że Szkoła w Dobromierzu od wielu lat opiekuje się grobem Franciszka Głowacza i właśnie to było m.in. inspiracją do nadania Szkole imienia Henryka Dobrzańskiego. Poza tym społeczność szkolna zaprosiła na to historyczne wydarzenie wszystkich tych, którzy towarzyszyli szkole w wieloletniej drodze do lepszego poznania sylwetki Patrona oraz Przyjaciół Szkoły i Sponsorów.
    Dalsze uroczystości tego dnia odbyły się na placu szkolnym. Tuż przed przekazaniem Sztandaru Dyrektorowi Szkoły Panu Robertowi Dzierzgwie, na pamiątkę wydarzenia zostały w drzewiec wbite symboliczne „gwoździe”. Poza tym pułkownik Marian Zach – zawodowy żołnierz w stanie spoczynku, Wiceprezes środowiska Hubalczyków, Honorowy Hubalczyk oraz  Kustosz Tradycji i Chwały Oręża Polskiego, uhonorował Sztandar Odznaką „Hubalczycy”, którą szkoła otrzymała za wybitne działania związane z Patronem. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Ciszewska odczytała Akt Ufundowania Sztandaru, a następnie Rodzice z Pocztu uroczyście przekazali Sztandar. Dyrektor Szkoły klękając i całując  Jego brzeg wyraził serdeczne podziękowanie za tak cenny dar. Z rąk Dyrektora Sztandar przyjęli uczniowie Szkoły ze słowami podziękowania: „Przyjmujemy ten Sztandar jako symbol tradycji tej Szkoły, będziemy go czcić, szanować i nie splamimy jego honoru”.
    Po przemówieniach honorowych gości został przedstawiony montaż słowno-muzyczny pt. „Major Henryk Dobrzański w naszej pamięci”. Tuż po części oficjalnej niesamowitych wrażeń dostarczyły pokazy jazdy konnej Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego z Poświętnego.
     Po przerwie, w czasie której Rodzice zorganizowali dla wszystkich obfity poczęstunek, odbyło się humorystyczne przedstawienie z ludowymi akcentami „Świętokrzyskie jakie cudne”. Ten wyjątkowy dzień dla Szkoły zakończył się występem muzycznym zespołu „Pulsar” i dyskoteką pod gwiazdami.
    Cała społeczność szkolna jest dumna z posiadania Sztandaru, ponieważ jest on symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej naszej Szkoły. Wpisy, które złożyli Goście w Księdze Pamiątkowej, słowa uznania, gratulacje utwierdzają
w przekonaniu, że wybór Patrona i posiadanie Sztandaru mobilizują Szkołę do efektywniejszej  pracy i mocniejszego budowania  tożsamości z Ojczyzną oraz środowiskiem lokalnym.
Organizatorzy
    

FOTORELACJA:
https://photos.google.com/share/AF1QipM-jGwyqTr4rBizzO3XbJPk82KT9Dge2VZ9UbsGZpd9Hsb8A1qNl4Y8BRZLdypuwQ?key=TVZ6Rnc4NmVhQnJ2dE1BSWtIQUF4OHI4Ui1ZR1hR

DobromierzSztandar DobromierzSztandar DobromierzSztandar DobromierzSztandar
DobromierzSztandar DobromierzSztandar DobromierzSztandar DobromierzSztandar
DobromierzSztandar DobromierzSztandar DobromierzSztandar DobromierzSztandar
DobromierzSztandar DobromierzSztandar DobromierzSztandar DobromierzSztandar
DobromierzSztandar DobromierzSztandar   


Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy