Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

ZŁOTE GODY

b_150_100_16777215_00_images_galeria_ZloteGody_Nowy2017_13.JPGW dniu 20 kwietnia 2017 roku miała miejsce uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom zamieszkującym na terenie Gminy Kluczewsko. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Januszewicach, koncelebrowana przez kapłanów z trzech parafii: ks. Józefa Barczyka, ks. Wiesława Chęcinę, ks. Stanisława Stańczyka i ks. Stanisława Idziaka. W czasie nabożeństwa szanowni jubilaci mieli okazję przypomnieć sobie przyrzeczenia małżeńskie, jakie składali ponad 50 lat temu. Otrzymali również pamiątkowe dyplomy od gospodarza januszewickiej parafii.
Druga część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej w Komornikach. Wszystkich przybyłych na obchody 50-lecia powitała Pani Dyrektor Teresa Chudy. Następnie głos zabrał Pan Wójt Rafał Pałka. W swoim wystąpieniu podziękował jubilatom za ich wkład w rozwój Gminy Kluczewsko oraz życzył zdrowia i wielu lat życia. Podkreślił również, iż są oni wzorem do naśladowania dla ludzi młodych i zacytował słowa Jana Pawła II : "Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym".
Potem Pan Wójt, w imieniu Prezydenta RP, odznaczył jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Szanowni jubilaci otrzymali także z rąk Pana Wójta i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Piotra Barańskiego pamiątkowe dyplomy, prezenty i kwiaty.

Następnie wszyscy zaproszeni goście wysłuchali programu artystycznego przedstawionego przez dzieci ze szkoły w Komornikach pod kierunkiem Pań Jolanty Turczyn i Justyny Łączek. Zaprezentowane wiersze i piosenki o miłości i małżeństwie wzruszyły obecnych na sali. Program zakończył występ Weroniki Stachury.
Po przedstawieniu wszyscy udali się do szkolnej stołówki, gdzie odśpiewano szanownym jubilatom gromkie "sto lat". Po obiedzie zaproszeni goście mieli okazję zaśpiewać piosenki z lat swojej młodości – z akompaniamentem akordeonowym Pana Czesława Toborka, organisty z miejscowej parafii.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości.
Poniżej przedstawiamy listę par, odznaczonych przez Prezydenta RP:
1. Krystyna i Józef Depta
2. Maria i Marian Gąsior
3. Krystyna i Tadeusz Kopera
4. Stanisława i Józef Kowalczyk
5. Władyslawa i Stefan Kuliś
6. Helena i Władysław Ławińscy
7. Wanda i Stefan Mucha
8. Janina i Alfred Strychalscy
9. Irena i Zbigniew Suder
10. Gabriela i Henryk Ścisłowscy
11. Krystyna i Jan Warzyńscy
12. Marianna i Jan Witczyk

 

 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017
 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017
 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017
 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017
 Złote Gody 2017 Złote Gody 2017   

 

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy