Dzisiaj jest: 17 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Projekt „W drodze do wolności”

b_150_100_16777215_00_images_2019_SPDobromierz_Projekt_01.JPG04 października, w ramach tego projektu, w Szkole Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Dobromierzu, odbyła się inaugurująca konferencja adresowana do nauczycieli i uczniów klas ósmych szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego.

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Biurem Edukacji Narodowej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty jest realizatorem projektu edukacyjnego „W drodze do wolności”.

 

Ideą projektu jest prezentacja kluczowych w historii polskiego narodu wydarzeń, które ukształtowały Polskę jako wolne i niepodległe państwo. Priorytetem jest także, aby jak najszerszy krąg odbiorców przyswoił i utrwalił wiedzę o najważniejszych wątkach ostatniego stulecia w dziejach państwa i narodu.

Tematem przewodnim konferencji cyklu „W drodze do wolności” był Rok 1939- Pierwszy Rok Walki. Zaprezentowane przez pracowników Biura Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach wykłady, pozwoliły uczniom poznać i utrwalić najważniejsze informacje o wydarzeniach oraz wiodących postaciach z tego okresu.

Nauczyciele zyskali możliwość zapoznania się z najnowszymi ustaleniami historyków. Warsztaty poszerzyły nauczycielom ich wiedzę i umiejętności w zakresie stosowania narzędzi TIK, gier i myślenia wizualnego. Udział w warsztatach przyczynił się do realizacji celów i wymagań zapisanych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Edukacja historyczna umożliwia rozbudzanie zainteresowań uczniów własną przeszłością, kształtowanie więzi z krajem ojczystym, świadomości obywatelskiej, postawy szacunku i odpowiedzialności za własne państwo, budzenie poczucia godności i dumy narodowej, budowanie szacunku dla innych ludzi oraz dokonań innych narodów i państw. Znajomość historii wzmacnia poczucie miłości do Ojczyzny, szacunku i przywiązania do tradycji oraz przeszłości własnego narodu oraz jego osiągnięć. Działania te sprzyjają krytycznemu odnoszeniu się do przeszłości, rozumieniu teraźniejszość i odpowiedzialnemu budowaniu przyszłość.

Robert Dzierzgwa

Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt Projekt Projekt Projekt
Projekt    

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy