Dzisiaj jest: 17 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w ZPS Kluczewsko

b_150_100_16777215_00_images_2019_SPKluczewsko_Ogolnopolski_01.JPGSzkolne działania promujące czytelnictwo związane z obchodami
 Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania
w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Kluczewsku

                   „Kto czyta książki, żyje podwójnie”

                                                         Umberto Eco

27 września uczniowie klas V – VIII  w czasie pierwszej godziny lekcyjnej przez 20 minut  czytali fragmenty nowel, legend lub innych wybranych utworów takich jak: „Kacperiada” Grzegorza Kasdepke, legend o „Toruńskich piernikach” i „Janosiku”, „Wesele w Atomicach” Sławomira Mrożka, „Na wakacjach” Bolesława Prusa oraz „Zmierzch” Stefana Żeromskiego.

Uczniowie Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zaangażowali się w akcję czytając dla całej społeczności szkolnej na korytarzu w czasie przerw lekcyjnych wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz własne utwory: „Wieś” -  Nadii Wojtczyk, „Burza starości” – Karoliny Szymanek.

 

29 września przypada kolejna rocznica urodzin znanej polskiej pisarki p. Janiny Porazińskiej, która całą swoją twórczość poświęciła dzieciom pisząc dla nich wiersze, opowiadania, baśnie
i utwory sceniczne. Chcąc uczcić jej pamięć uczniowie klas I-III wysłuchali czytanych przez wychowawczynie wybranych utworów autorki „Szewczyk Dratewka”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Baśń o dwunastu miesiącach”, „Siostra siedmiu kruków”, „Szklana góra”.

 Dzieci z grup przedszkolnych odwiedziły bibliotekę szkolną, wysłuchały pogadanki na temat zalet czytania i częstego sięgania po książeczki. Wychowawczynie tych klas przeczytały dzieciom wiersze Janiny Porazińskiej pochodzące z tomiku „Psotki i Śmieszki”.

W niedzielę 29 września podczas rozgrywek sportowych na stadionie w Kluczewsku przedstawiciele uczniów należących do Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz harcerzy czytali wszystkim zebranym fragmenty książki Andrzeja Maleszki pt.”Magiczne Drzewo. Świat Ogromnych.”

Tego typu akcje promują czytelnictwo nie tylko wśród społeczności szkolnej, ale również lokalnej.

Znając zalety czytania książek, sięgajmy po nie jak najczęściej.

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Ogolnopolski Ogolnopolski Ogolnopolski Ogolnopolski
Ogolnopolski Ogolnopolski Ogolnopolski Ogolnopolski
Ogolnopolski Ogolnopolski Ogolnopolski Ogolnopolski
Ogolnopolski Ogolnopolski Ogolnopolski Ogolnopolski

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy