Dzisiaj jest: 17 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Niezapomniana Noc Świętojańska w Ciemiętnikach

b_150_100_16777215_00_images_2019_Wianki_01.jpgW sobotę 22 czerwca mieszkańcy Ciemiętnik, Komparzowa i Praczki wspólnie świętowali obchody Nocy Świętojańskiej. Ta niezwykła impreza miała miejsce nad malowniczym brzegiem rzeki Czarnej Włoszczowskiej z młynem wodnym w tle.

W tym wyjątkowym dniu mieszkańców oraz zaproszonych gości przywitał sołtys wsi Ciemiętniki, a zarazem radny Gminy Kluczewsko – Damian Bakalarz, który uroczyście otworzył obchody najkrótszej nocy w roku. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością przedstawicielka władz Powiatu Włoszczowskiego – pani Małgorzata Gusta, która ufundowała nagrodę za udział w konkursie kulinarnym.

 

W trakcie imprezy na najmłodszych uczestników czekało wiele gier i zabaw z nagrodami, które nie pozwoliły maluchom na chwilę nudy. W programie znalazły się także różne konkursy zręcznościowe dla wszystkich uczestników. Na szczególną uwagę zasługuje konkurs na „Najładniejszy wianek”, w którym zwyciężyła pani Agnieszka Suliga oraz konkurs kulinarny, w którym panie użyły własnych receptur dla osiągnięcia najlepszego smaku.

Niezapomnianą noc uświetnił swoim występem zespół „Ale Babki” z Komparzowa na czele ze swoją panią sołtys oraz wodzirejem Marianem Szczepanikiem. Podczas biesiadowania uczestnicy mogli skosztować różnych przysmaków m.in.: swojskiego smalczyku, kiełbasek z grilla, tradycyjnych pieczonek, jak również bigosu i krokietów w wykonaniu pań z KGW Komparzów.

Kulminacyjnym punktem wieczoru było rzucanie przez panie wianków na wodę oraz wspólne odśpiewanie piosenki biesiadnej „Wiła wianki i rzucała je do falującej wody...”. Po tak intensywnie spędzonym dniu nadszedł czas na tańce przy świetle ognisk i w blasku księżyca.

Na zakończenie obchodów Nocy Świętojańskiej przedstawiciel sołectwa Ciemiętniki – Damian Bakalarz podziękował wszystkim uczestnikom za integrację i świetną zabawę oraz wyraził aprobatę do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Link do filmiku:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=IzClVSAkIbc

Wianki Wianki Wianki Wianki
Wianki Wianki Wianki Wianki
Wianki Wianki Wianki Wianki
Wianki Wianki Wianki Wianki
Wianki Wianki Wianki Wianki
Wianki Wianki Wianki Wianki
Wianki Wianki Wianki Wianki
Wianki Wianki Wianki Wianki

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy