Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Biblioteka wita!

b_150_100_16777215_00_images_2019_SPKluczewsko_PasowCzytel_01.JPG26 marca uczniowie klasy Ia i Ib zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników Biblioteki Szkolnej w Kluczewsku. Głównym celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.
W spotkaniu wzięli udział p. dyrektor Irena Orzechowska oraz uczniowie klas I wraz
z wychowawczyniami. Uroczystość poprowadziły dziewczynki należące do Dziecięco Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które w przygotowanej inscenizacji pt.”Dwie książeczki” przybliżyły dzieciom zasady postępowania z książką oraz wskazały korzyści płynące z czytania książek.

W kolejnej części spotkania uczniowie obejrzeli filmik pt. „Jak powstaje książka ilustrowana”, odgadywali zagadki, zaprezentowali wiersz pt. „Książka” oraz złożyli przyrzeczenie. Wszystkie dzieci obiecały, że będą czytać i szanować książki. Następnie p. dyrektor dokonała uroczystego pasowania na czytelnika. Uczniowie otrzymali
w prezencie książeczki, przypinki i zakładki do książek. Z uśmiechem na twarzy pierwszoklasiści powrócili do swoich klas z pierwszą samodzielnie wypożyczoną książką.Serdeczne podziękowania składam p. dyrektor Irenie Orzechowskiej oraz blogerce książkowej p. Ewelinie Bartocha za ufundowanie upominków.

Małgorzata Walasek

PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel
PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel
PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel
PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel
PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel
PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel PasowCzytel

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy