Dzisiaj jest: 17 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

Działalność społeczna a życie codzienne

b_150_100_16777215_00_images_2019_SPDobromierz_Mgr_1.jpg15 marca br. odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniu jak pogodzić działalność społeczną z codziennymi obowiązkami. Jej organizatorem był Młodzieżowy Semik Województwa Świętokrzyskiego przy współpracy z Kancelarią Sejmiku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządów uczniowskich, studenckich i młodzieżowych rad wraz z opiekunami. Dzięki wsparciu Wójta Rafała Pałki, Karolina Skwarek – radna MRG Kluczewsko, Angelika Kłudziak - przewodnicząca SU w Dobromierzu razem z opiekunem Edytą Delczyk - Waselą i Weroniką Waselą radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego , uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Było to ciekawe doświadczenie, gdyż uczestnicy mogli posłuchać jak inni godzą pasję zaangażowania w rozmaite inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności z nauką, pracą. Następnie uczestniczyli w warsztatach na tematycznych:Kim jest lider,  Komunikacja i praca w grupie, Aktywizacja młodzieży. Udział w konferencji dostarczył nam wielu wrażeń, ponieważ poza wymienionymi formami pracy można było porozmawiać z ciekawymi osobami m.in. Barbarą Zamożniewicz Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego,  radnymi MSWŚ, prelegentami- ekspertami jak: Tomek Racławski członek Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Powołania Rady Młodzieży, Aleksandra Sawa reprezentująca Polską Radę Organizacji Młodzieżowych. Istotnym elementem spotkania była wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami np. Aleksandrą Siwek- studentką prawa działającą w Radzie Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Takie konferencje są bardzo wartościowe, gdyż pozwalają jej uczestnikom rozwijać się w wielu płaszczyznach, nawiązywać nowe znajomości.

Mgr Mgr Mgr Mgr
Mgr    

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy