Dzisiaj jest: 26 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Sandra, Ireneusz

Młodzieżowa Rada Gminy Kluczewsko

b_150_100_16777215_00_images_2019_SPDobromierz_MGR_01.jpegUczennice kl III gimnazjum w Dobromierzu: Katarzyna Dębska i Alicja Bańcer  czynnie uczestniczą w działaniach MGR Kluczewsko. Realizując  plan pracy na I półrocze 2019 roku zorganizowały i przeprowadziły  w dniach 7,8 i 11 stycznia warsztaty dla uczniów szkół podstawowych  w każdej szkole naszej gminy.

Celem tych spotkań było;

- zapoznanie z fakultatywnym organem samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym jakim jest młodzieżowa rada

- przybliżenie stanowiska młodzieżowego radnego

-zachęcenie do uczestnictwa w zbliżających się wyborach

-wskazanie oczekiwań i podanie konkretnych  propozycji  do działania     

            Członkinie MRG rozpoczęły spotkania od prezentacji i anonimowych ankiet dotyczących działań MGR.  Następnie przeszły do analizy SWOT, która polegała na szczegółowym omówieniu pozytywnych i negatywnych stron młodzieżowego radnego. W celu przybliżenia swoich działań, przedstawiły półrocznym plan. W Chcąc poznać zdanie młodzieży na temat funkcjonowania naszej gminy, radne zorganizowały krótka debatę na jej temat. Kolejno podzieliły młodzież na dwie grupy. Każda z nich miała za zadanie przygotować opis gminy za 5 lat,  gdy gmina się rozwinie oraz gdy stanie w miejscu. Po tym ćwiczeniu uczniowie wytypowali osoby nadające się według nich na młodzieżowego radnego. Każda z tych osób musiała przedstawić pokrótce jak działa MRG oraz zachęcić innych do oddania głosu. Pod koniec spotkania zainteresowana młodzież zadała kilka pytań w stronę radnych.  Zachęcona podała kilka bardzo interesujących propozycji do realizacji  min kino plenerowe, czy świetlica środowiskowa.

Zajęcia okazały się bardzo interesujące. Zadawala fakt,  iż uczniowie bardzo aktywnie w nich uczestniczyli. Stanowi to motywacyjny czynnik do dalszej pracy.

 Mamy nadzieję że takich spotkań będzie coraz więcej.

                                                                                                                  Katarzyna Dębska  Alicja Bańcer

    

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy