Dzisiaj jest: 22 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz

Młodzieżowa Rada Gminy Kluczewsko

b_150_100_16777215_00_images_2019_SPDobromierz_MGR_01.jpegUczennice kl III gimnazjum w Dobromierzu: Katarzyna Dębska i Alicja Bańcer  czynnie uczestniczą w działaniach MGR Kluczewsko. Realizując  plan pracy na I półrocze 2019 roku zorganizowały i przeprowadziły  w dniach 7,8 i 11 stycznia warsztaty dla uczniów szkół podstawowych  w każdej szkole naszej gminy.

Celem tych spotkań było;

- zapoznanie z fakultatywnym organem samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym jakim jest młodzieżowa rada

- przybliżenie stanowiska młodzieżowego radnego

-zachęcenie do uczestnictwa w zbliżających się wyborach

-wskazanie oczekiwań i podanie konkretnych  propozycji  do działania     

            Członkinie MRG rozpoczęły spotkania od prezentacji i anonimowych ankiet dotyczących działań MGR.  Następnie przeszły do analizy SWOT, która polegała na szczegółowym omówieniu pozytywnych i negatywnych stron młodzieżowego radnego. W celu przybliżenia swoich działań, przedstawiły półrocznym plan. W Chcąc poznać zdanie młodzieży na temat funkcjonowania naszej gminy, radne zorganizowały krótka debatę na jej temat. Kolejno podzieliły młodzież na dwie grupy. Każda z nich miała za zadanie przygotować opis gminy za 5 lat,  gdy gmina się rozwinie oraz gdy stanie w miejscu. Po tym ćwiczeniu uczniowie wytypowali osoby nadające się według nich na młodzieżowego radnego. Każda z tych osób musiała przedstawić pokrótce jak działa MRG oraz zachęcić innych do oddania głosu. Pod koniec spotkania zainteresowana młodzież zadała kilka pytań w stronę radnych.  Zachęcona podała kilka bardzo interesujących propozycji do realizacji  min kino plenerowe, czy świetlica środowiskowa.

Zajęcia okazały się bardzo interesujące. Zadawala fakt,  iż uczniowie bardzo aktywnie w nich uczestniczyli. Stanowi to motywacyjny czynnik do dalszej pracy.

 Mamy nadzieję że takich spotkań będzie coraz więcej.

                                                                                                                  Katarzyna Dębska  Alicja Bańcer

    

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy