Dzisiaj jest: 26 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Sandra, Ireneusz

JAK PRZEBIEGAŁY FERIE ZIMOWE W ZPS KLUCZEWSKO?

b_150_100_16777215_00_images_2019_SPKluczewsko_Ferie_01.jpgCzas zimowego odpoczynku rozpoczął się tradycyjnie spotkaniem z policjantem pod hasłem „Bezpieczne ferie”.  Dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają w czasie zimy, czego należy unikać w trakcie zabaw na podwórku i w pobliżu ulicy, jak należy zachowywać się w  sytuacjach zagrożenia oraz  kiedy i w jaki sposób wezwać pomoc.

 

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się następujące zajęcia:

Roboty i młodzi programiści. 

Podczas zajęć z informatyki młodzi programiści mieli możliwość nie tylko udoskonalać swoje umiejętności programistyczne, ale i wykorzystać swoją wiedzę w praktyce poprzez programowanie robotów. Chętni mogli też otrzymać licencję kierowcy w robotycznej szkole jazdy.

Wyjazd do sali zabaw „Figlorajw Przedborzu, w którym uczestniczyły dzieci
z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Odbyły się tam wspólne zabawy integracyjne wśród labiryntów, przejść, tuneli i atrakcyjnych zabawek.

Zajęcia plastyczno - techniczne, podczas których uczestnicy wyplatali  kwiaty z papierowej wikliny, wyszywali wzory matematyczne z kolorowych nici oraz wykonywali laurki dla swoich babć.

Drugi tydzień ferii rozpoczęły zajęcia rozwijające z matematyki.
Czwartoklasiści ćwiczyli działania pisemne na liczbach naturalnych. Siódmoklasiści natomiast uczyli się geometrii.

Odbył się także wyjazd do kina Helios w Kielcach na projekcję filmu pt. „Chłopiec z burzy” oraz do parku trampolin Fly Sky. Następnego dnia uczniowie zwiedzali Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach.W drodze powrotnej zjedli posiłek w pizzerii.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim tygodniu dla naszych uczniów odbywały się zajęcia sportowe. Miały one charakter gier i zabaw dla najmłodszych (klasy I – II) oraz zajęć piłki siatkowej (klasy IV-VII).

Kulminacją tegorocznych ferii w naszej szkole był II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt – „Kluczewsko Mini Volley Cup’2019” o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko. W tej wspaniałej imprezie zagrało ponad 100 młodych siatkarek z różnych zakątków Polski a wśród nich oczywiście reprezentantki Szkoły Podstawowej w Kluczewsku.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Kluczewsko – Rafałowi Pałce
za sfinansowanie kosztów przejazdów autokarowych.

Ferie Ferie Ferie Ferie
Ferie Ferie Ferie Ferie
Ferie Ferie Ferie Ferie
Ferie Ferie Ferie Ferie
Ferie Ferie Ferie Ferie
Ferie Ferie Ferie Ferie
Ferie    

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy