Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Po sprzątaniu…..

b_150_100_16777215_00_images_2018_TuMieszkam2018_zak_01.jpgDnia 23 listopada br. odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu „Tu mieszkam tu sprzątam 2018”. Wzięli w nim udział  przedstawiciele mieszkańców poszczególnych sołectw i partnerzy projektu. Sprzątanie terenu gminy realizowane było po raz czwarty w ramach zadania publicznego Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego.

Celem przedsięwzięcia było posprzątanie, zadbanie o tereny zielone naszej gminy. Poza tym przyświecały nam jeszcze inne cele. Edukacja, czyli propagowanie wiedzy i nawyków  segregacji odpadów, dbania o środowisko, w którym żyjemy. I oczywiście integracja mieszkańców, która z kolei sprzyja ich aktywizacji.  Akcja  trwała od lipca do października. A naszymi partnerami w działaniu po raz kolejny byli Gmina Kluczewsko, Komunalny  Usługowy Zakład  Gospodarczy, Nadleśnictwo  Przedbórz, Przedborski Park  Krajobrazowy oraz Rady sołeckie.

 W tegorocznej edycji udział wzięło 21 sołectw, tj.ok 900 mieszkańców. Zebrano 204 worki śmieci. Akcja była udana. Uczestnicy, z którymi rozmawialiśmy zgodnie stwierdzają, że potrzebna. Jest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie edukacji ekologicznej mieszkańców. Aby ludzie nauczyli się, że śmieci należy wyrzucać do kosza, a nie na ulicę, do rowu, czy do rzeki, potrzeba wielu powtarzalnych działań. Tego samego wymaga również wyrobienie w mieszkańcach nawyku właściwego  segregowania odpadów. Toteż wiele osób uważa, że akcję sprzątania terenu naszej gminy warto kontynuować. Również z relacji uczestników tegorocznej edycji projektu wynika pocieszający wniosek, mianowicie zmniejszyła się ilości śmieci w otoczeniu, ale jednak są. Toteż postaramy się w przyszłym roku również zorganizować sprzątanie.

Edyta Delczyk - Wasela

zak zak zak zak
zak zak zak zak
zak zak zak zak

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy