Dzisiaj jest: 17 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

Ślubowanie 2018

        b_150_100_16777215_00_images_2018_SPDobromierz_Slubowanie_01.JPG Do pięknych zadań realizowanych w naszej szkole w Dobromierzu należy uroczystość Ślubowania uczniów  klasy I. Jest ono  poprzedzone kilkutygodniowymi przygotowaniami. Uczniowie mieli do  opanowania  przydzielone im role, teksty i melodie piosenek, odpowiednią interpretację i ruch sceniczny z wykorzystaniem rekwizytów. Ponadto zapoznali się z ceremoniałem i obrzędowością szkolną, towarzyszącą tego typu wydarzeniom. Jest to duże wyzwanie dla dzieci, które muszą opanować tremę, swoją naturalną jeszcze w tym wieku wzmożoną ruchliwość i emocje, a także nieznaną im reakcję widzów. Ponadto z niepokojem oczekują na bardzo ważny moment Pasowania.

 

Dnia 25.10.2018r. odbyło się w naszej szkole włączenie do braci uczniowskiej 18 dzieci z rocznika 2011. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. Uczestniczyli w niej rodzice pierwszoklasistów, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców, Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska.                                                                                                                       

Otwarcia i powitania dokonała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Następnie oddała głos Dyrektorowi szkoły panu Robertowi Dzierzgwie. Pan Dyrektor podkreślił, iż dzieci tej klasy będą włączeni w poczet uczniów naszej szkoły w roku wyjątkowym, a mianowicie w roku jubileuszowym, w którym obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Kolejnym punktem tego uroczystego dnia był występ artystyczny pierwszaków. Następnie prowadząca uroczystość  stwierdziła, że dzieci   doskonale zaprezentowały zdobyte wiadomości i umiejętności i zasługują na to, by włączyć je w szeregi uczniów szkoły w Dobromierzu. Po tym nastąpiło wprowadzenie sztandaru naszej szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Po hymnie uczniowie złożyli ślubowanie. Następnie odbyła się ceremonia Pasowania dzieci przez pana  Dyrektora i nadanie im zaszczytnego tytułu „ uczniów Szkoły Podstawowej w Dobromierzu".

           Po tej ceremonii nadszedł czas na wręczenie dzieciom ich pierwszego ważnego dokumentu- legitymacji szkolnej oraz pamiątkowego dyplomu. Na głowę założono pierwszakom biret- symbol przynależności do szkolnej braci. Po zakończonej ceremonii uczniowie podziękowali za pasowanie i obiecali, że będą się starać godnie reprezentować naszą szkołę.

Następnie  rodzice  podziękowali Panu Dyrektorowi za pasowanie pierwszaków na uczniów i złożyli swym pociechom życzenia na dalsze lata nauki. Jako dodatek do życzeń ofiarowali dzieciom rożki obfitości.

Po części oficjalnej, która miała miejsce w sali gimnastycznej, udaliśmy się do sali lekcyjnej. Odbył się tu wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, a uczniom gratuluję wspaniałego występu.

                                                                                                                Beata Zięba

Slubowanie Slubowanie Slubowanie Slubowanie
Slubowanie Slubowanie Slubowanie Slubowanie
Slubowanie Slubowanie Slubowanie Slubowanie
Slubowanie Slubowanie Slubowanie Slubowanie
Slubowanie Slubowanie Slubowanie Slubowanie
Slubowanie Slubowanie Slubowanie Slubowanie
Slubowanie Slubowanie Slubowanie Slubowanie
Slubowanie Slubowanie   

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy