Dzisiaj jest: 20 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

,,Przedwiośnie-Niepodległa „

b_150_100_16777215_00_images_2018_NarodoweCzytanie_01.JPGPod takim hasłem 12 października zostało zorganizowane na placu Banku Spółdzielczego w Gminie Kluczewsko Narodowe Czytanie. W związku ze 100-letnią rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, tegoroczne czytanie jest skupione wokół książki ,,Przedwiośnie „ Stefana Żeromskiego. Fragmenty utworu czytali: Wójt, Radni, Sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy w Kluczewsku, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Dobromierzu, przedstawiciele Klubu Seniora, kierownik apteki ,,Pod kasztanem”, młodzież z ZPS w Kluczewsku oraz mieszkańcy.

Przybyli goście oprócz wsłuchania się w polską literaturę mogli również posłuchać muzyki ludowej w wykonaniu chóru ,,Nutka”. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla mieszkańców a mianowicie zostały serwowane dania ( placki ziemniaczane po staropolsku i pierogi z różnym nadzieniem ) przygotowywane na miejscu przez panie z Klubu Seniora. Przepiękna pogoda przyciągnęła słuchaczy, którzy w swojej opinii wyrażali zadowolenie. Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczewsku dziękuję współorganizatorowi Wójtowi Gminy Rafałowi Pałce za pomoc przy realizacji Narodowego Czytania, Dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Kluczewsku Karolowi Glanda za udostępnienie placu, dziękuję paniom z Klubu Seniora wraz z opiekunem Małgorzatą Gusta za przygotowywanie przepysznych potraw i wszystkim tym którzy zaangażowali się w akcję Narodowe Czytanie.

Kierownik GBP w Kluczewsku

Dagmara Strychalska

NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie
NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie
NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie   

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy