Dzisiaj jest: 17 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

,,Przedwiośnie-Niepodległa „

b_150_100_16777215_00_images_2018_NarodoweCzytanie_01.JPGPod takim hasłem 12 października zostało zorganizowane na placu Banku Spółdzielczego w Gminie Kluczewsko Narodowe Czytanie. W związku ze 100-letnią rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, tegoroczne czytanie jest skupione wokół książki ,,Przedwiośnie „ Stefana Żeromskiego. Fragmenty utworu czytali: Wójt, Radni, Sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy w Kluczewsku, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Dobromierzu, przedstawiciele Klubu Seniora, kierownik apteki ,,Pod kasztanem”, młodzież z ZPS w Kluczewsku oraz mieszkańcy.

Przybyli goście oprócz wsłuchania się w polską literaturę mogli również posłuchać muzyki ludowej w wykonaniu chóru ,,Nutka”. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla mieszkańców a mianowicie zostały serwowane dania ( placki ziemniaczane po staropolsku i pierogi z różnym nadzieniem ) przygotowywane na miejscu przez panie z Klubu Seniora. Przepiękna pogoda przyciągnęła słuchaczy, którzy w swojej opinii wyrażali zadowolenie. Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczewsku dziękuję współorganizatorowi Wójtowi Gminy Rafałowi Pałce za pomoc przy realizacji Narodowego Czytania, Dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Kluczewsku Karolowi Glanda za udostępnienie placu, dziękuję paniom z Klubu Seniora wraz z opiekunem Małgorzatą Gusta za przygotowywanie przepysznych potraw i wszystkim tym którzy zaangażowali się w akcję Narodowe Czytanie.

Kierownik GBP w Kluczewsku

Dagmara Strychalska

NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie
NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie
NarodoweCzytanie NarodoweCzytanie   

Rybactwo i morze

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy