Dzisiaj jest: 25 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Rusza po raz kolejny projekt „Tu mieszkam tu sprzątam” edycja 2018!

b_150_100_16777215_00_images_2018_plakat_na_ston.jpgStowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania” wraz z Gminą Kluczewsko oraz Komunalnym Usługowym Zakładem Gospodarczym w Kluczewsku zapraszają wszystkie sołectwa z terenu Gminy Kluczewsko do wzięcia udziału w kolejnej edycji Projektu „Tu mieszkam tu sprzątam”. W zadaniu wezmą udział chętne osoby ze zgłaszanych do projektu sołectw. Najważniejszy jest pomysł. Rozejrzyj się wokół siebie, obserwuj, poczuj się odpowiedzialny za wspólne dobro – za swoje osiedle, wieś, park, plac zabaw, szkołę, za przestrzeń, w której żyjesz. Może być jeszcze lepiej, ładniej, ciekawiej!

 

Projekt realizowany w ramach zadania publicznego Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego. Celem zadania jest przeprowadzenie akcji sprzątania terenów zielonych gminy Kluczewsko, propagowanie zasad segregacji odpadów, dbania o środowisko, w którym żyjemy. Zadanie zostanie zrealizowane w partnerstwie przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania”, Gminę Kluczewsko, Komunalno Usługowy Zakład Gospodarczy, Nadleśnictwo Przedbórz, Przedborski Park Krajobrazowy oraz Rady sołeckie.

W 2015 roku 19 sołectw podjęło sprzątanie - 1400 osób, co stanowi 24% społeczności Gminy Kluczewsko. Zebrano 587 worków śmieci.

W 2016 roku w projekcie wzięły udział 22 sołectwa - 1700 mieszkańców, co stanowi 26% społeczności Gminy Kluczewsko. Łącznie usunięto ponad 500 worków śmieci. Usunięte zostały trzy „dzikie” wysypiska śmieci.

W 2017 roku w projekcie wzięli udział również 22 sołectwa – 1200 mieszkańców. Łącznie usunięto 700 worków śmieci. Usunięto 2 „dzikie” wysypiska śmieci.

Tegoroczna edycja została rozpoczęta w lipcu i potrwa do października. Sprzątania należy zgłaszać do przedstawicieli Stowarzyszenia.

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:

poniedziałek: od 7:00 do 16:00
od poniedziałku do czwartku
w godz. od 7:00 do 15:00

piątek: od 7:00 do 14:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1000 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy