Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

„Sołtys Roku 2017”

b_150_100_16777215_00_images_2018_SoltysRoku_1.jpg23 czerwca w Wąchocku odbył się XXIV Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego podczas którego uhonorowano najaktywniejszych sołtysów regionu. Tytuł „Sołtysa Roku 2017 Województwa Świętokrzyskiego”, statuetkę oraz nagrodę za II miejsce - 10 tys. złotych dla sołectwa od Starostów Województwa Świętokrzyskiego otrzymała Lucja Rubik, sołtys Koloni Mrowina w gminie Kluczewsko. Kapituła konkursowa dokonała oceny nadesłanych przez samorządy lokalne oraz organizacje pozarządowe wniosków konkursowych i zdecydowała, że na 10 tys. złotych przeznaczonych na dowolną inwestycję w sołectwie najbardziej zasłużyła Lucja Rubik.

 

Do konkursu „Sołtysa Roku 2017” zgłoszona została przez Gminę Kluczewsko. Kandydatura Pani Lucji została zaproponowana przez kolegów sołtysów. Jest sołtysem wsi Kolonia Mrowina trzecią kadencję. Znana jest w swoim środowisku lokalnym nie tylko jako łącznik mieszkańców z władzami ale również jako Skarbnik Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko Gminy Kluczewsko Od pomysłu do działania, członek Związku Zawodowego Rolników Samoobrona. Prywatnie mama dwojga dzieci Beaty i Adama. Od urodzenia zamieszkuje w miejscowości Kolonia Mrowina.

Pozostali nominowani do konkursu sołtysi otrzymali puchary, dyplomy i nagrody indywidualne ustanowione przez zgłaszających ich wójtów i burmistrzów.

W Turnieju Sołtysów wzięła udział również reprezentacja sołtysów Gminy z Kluczewska wzorem lat ubiegłych. W tym roku w turnieju zwycięzcą został Pan Mirosław Musiał członek Koła Sołtysów Gminy Kluczewsko były sołtys Bożej Woli. Nagrodą za zmagania w turnieju był skuter.

Przedstawiciele sołtysów z Gminy Kluczewsko w trakcie zjazdu odwiedzili Muzeum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

SoltysRoku SoltysRoku SoltysRoku  

b_150_100_16777215_00_images_3.jpeg

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w piątki
od 800 do 1000
,
- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy