Dzisiaj jest: 19 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Wiwat Zakopane!

b_150_100_16777215_00_images_galeria_Dzierzgwa_Zakop_1.jpgPoczątek minionego tygodnia grupa 29 uczniów rozpoczęła wycieczką do Zakopanego. Jednak to nie Zakopane było jedynym celem tego wyjazdu. Pierwszy dzień wycieczki spędziliśmy w magicznym Krakowie. Po tym niesamowitym mieście oprowadziła nas pani Ela Lang. Spacer rozpoczęliśmy na Placu Matejki przy pomniku Grunwaldzkim. Potem przez Barbakan i Bramę Floriańską dotarliśmy na Rynek.

Nie będziemy tu wymieniać co na nim widzieliśmy, ale słyszeliśmy hejnał i zjedliśmy pyszne lody. Duże wrażenie wywarł na wszystkich Kościół Mariacki i ołtarz Wita Stwosza. Podziwialiśmy polichromie i witraże Wyspiańskiego w kościele Franciszkanów, szliśmy Drogą Królewską na Wzgórze Wawelskie. Pani Ela oprowadziła nas po Katedrze Wawelskiej, a w niej: Groby Królewskie, Krypa Wieszczów i wejście na wieżę z Dzwonem Zygmunta. Musieliśmy odwiedzić także Smoka Wawelskiego, przy którym nastąpiło pożegnanie z naszą przewodniczką i Krakowem. Mimo tylko kilku godzin spędzonych w Krakowie nasi uczniowie otrzymali solidną lekcję historii o zabytkach i sztuce. Pani Ela była wspaniałym i wytrwałym gawędziarzem. W godzinach popołudniowych ruszyliśmy do Zakopanego, gdzie w Wili za Wodą czekał na nas pyszny obiad i odpoczynek. Drugiego dnia zwiedzanie Zakopanego rozpoczęliśmy od Sanktuarium na Krzeptówkach, potem wyciągiem na Wielką Krokiew i Gubałówkę. Na koniec dnia odbyliśmy spacer po Krupówkach. W ostatnim dniu czekała nas wyprawa na Morskie Oko. Marsz rozpoczęliśmy z przewodnikiem tatrzańskim Januszem Lachem już o godzinie 9.00. Aby umilić długą drogę pan Janusz raczył dzieciaki opowieściami o Tatrzańskim Parku Narodowym, widzianych szczytach i anegdotami. Bardzo spodobał im się fortel, że mały stawik znajdujący się przed Morskim Okiem to już jest właśnie ono. Dzieci z zapałem robiły zdjęcia! Jakież było ich zdziwienie gdy zobaczyły prawdziwe Marskie Oko. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było pokonać długą trasę by zobaczyć te wspaniałe widoki.

Maria Chrzanowska
Sebastian Olczyk
Marcin Jajko

Zakop Zakop Zakop Zakop
Zakop Zakop   

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy