Dzisiaj jest: 18 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Świetny występ Siatkarek SP Kluczewsko na turnieju w Wieliczce!!!

b_150_100_16777215_00_images_galeria_KluczSzkola_WystepWieliczka_1.JPG12 maja młode siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Fundacji Małgorzaty Glinki*, który odbywał się w Wieliczce. Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych a szkołę z Kluczewska reprezentowała drużyna „trójek” (Rocznik 2006). W „trójeczkach” zagrały 22 zespoły z różnych stron Polski, podzielone w pierwszej fazie na 4 grupy: Grupa „A” -  MKS MOS I Wieliczka, SETBOL II Oświęcim,SP Kluczewsko,UKS MOSM I Bytom, Prądniczanka Kraków, STS Sandecja Nowy Sącz Grupa „B” – SETBOL Oświęcim I, MKS MOS II Wieliczka, UKS MOSM II Bytom,  LUKS Sukces Komrachcice, MKS II Andrychów, UKS Jedynka I Tarnów. Grupa „C” -  UKS Źródełko Katowice, ECO UNI II Opole, MKS MOS III Wieliczka, MKS I Andrychów, UKS 22 I Kraków. Grupa „D” – ECO UNI I Opole, UKS 22 II Kraków, SL Salos Staniątki, UKS Jedynka II Tarnów, UKS Wieża Radków.

 

                W pierwszej fazie turnieju grano jeden set do 15 punktów a wyniki meczów SP Kluczewsko w grupie „A” przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – MOSM I Bytom 15:12, SP Kluczewsko – Prądniczanka Kraków 15:8, SP Kluczewsko – MKS MOS I Wieliczka 4:15, SP Kluczewsko – SETBOL II Oświęcim 15:6, Sandecja Nowy Sącz 15:4. Dzięki czterem wygranym meczom kluczewianki zajęły II miejsce w grupie i awansowały do fazy gier o miejsca 1-8. Tutaj grano w dwóch 4 zespołowych grupach: Grupa A1: MKS MOS I Wieliczka, UKS Jedynka I Tarnów, UKS 22 I Kraków, UKS Wieża Radków. Grupa A2: SP Kluczewsko, MKS MOS II Wieliczka, MKS I Andrychów, ECO UNI I Opole.

                W tej fazie grano jeden set do 21 punktów i wszystkie mecze SP Kluczewsko to prawdziwe „thrillery”, które kończyły się grą na przewagi. W pierwszym spotkaniu spotykamy się z ECO UNI I Opole, z którym niestety przegrywamy 21:23 mimo, że mieliśmy 3 piłki meczowe. W kolejnym pokonujemy MKS I Andrychów 21:19 by na koniec wygrać zMKS MOS II Wieliczka 26:24. Zajęcie II miejsca w grupie A2 pozwoliło na zagrać o III miejsce w całym turnieju. Tutaj spotykamy się z jednym z faworytów turnieju – drużyną UKS Wieża Radków (woj. dolnośląskie), z którą niestety przegrywamy 12:21 i ostatecznie zajmujemy IV miejsce.

                Pierwsza 8 zawodów przedstawia się następująco: 1. MKS MOS I Wieliczka, 2. ECO UNI I Opole, 3. UKS Wieża Radków, 4. SP Kluczewsko, 5. MKS MOS II Wieliczka, 6. UKS Jedynka I Tarnów, 7. UKS 22 I Kraków, MKS I Andrychów.

                IV miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju jest ogromnym sukcesem i wspaniałą motywacją dla tych młodych siatkarek, które kochają siatkówkę i chcą się w tym kierunku doskonalić. Takimi występami dziewczęta udowadniają, że nawet w takich małych miejscowościach jak Kluczewsko można rozwijać swoje pasje i dążyć do wyznaczonego sobie celu.

                Turniej w Wieliczce był zorganizowany na bardzo profesjonalnym poziomie. Z przyjemnością się tutaj grało i bawiło. Serdecznie dziękujemy klubowi MKS MOS Wieliczka za zaproszenie na ten wspaniały turniej.

                Dziękujemy, także panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko za bezpłatne udostępnienie transportu na w/w turniej.

SP Kluczewsko w Wieliczce zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

*Małgorzata Glinka – 286-krotna reprezentantka Polski w latach 1996-2014, olimpijka (Pekin 2008), dwukrotna mistrzyni Europy (2003, 2005), dwukrotna triumfatorka Ligi Mistrzyń (2011, 2013), zdobywczyni Pucharu CEV (2001) i Pucharu Top Teams (2007), najlepsza siatkarka Europy 2003 roku, laureatka CEV LifetimeAward 2013 za całokształt kariery sportowej, MVP (najlepsza zawodniczka) m.in. Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzyń czy Pucharu CEV, najlepsza polska siatkarka pierwszej dekady XXI wieku i jedna z najlepszych w tym czasie zawodniczek na świecie (źródło: www.wikipedia.org)

WystepWieliczka WystepWieliczka WystepWieliczka WystepWieliczka
WystepWieliczka WystepWieliczka WystepWieliczka WystepWieliczka
WystepWieliczka    

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy