Dzisiaj jest: 18 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Dzień Patrona w Dobromierzu

b_150_100_16777215_00_images_galeria_Dzierzgwa_DzienPatrona_01.JPGDzień Patrona to wielkie święto dla szkoły, toteż nasi zastanawiali się, jak uczcić ten dzień. Na pomysł nie trzeba było długo czekać bo okazja nadarzyła się sama. Wiadomość o konkursie literackim o randze międzynarodowej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Biskupcu w woj. warmińsko – mazurskim pobudziła umysły naszych uczniów do twórczości literackiej.

 

Przystąpili oni do tworzenia prac konkursowych, które według regulaminu mogły być napisane w formie poetyckiej lub prozatorskiej i inspirowane biografią majora Henryka Dobrzańskiego pseud. „Hubal”. Zaangażowanie było ogromne, w wyniku czego powstały piękne i wzruszające opowiadania i wiersze. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy V, VI i VII.

Wielką radością okazał się dla nas sukces Magdaleny Szymczyk, która zdobyła Wyróżnienie. Magda napisała wiersz, który został doceniony wśród 483 prac, które wpłynęły na konkurs. Zachęcamy do przeczytania pozostałych prac, które choć nie zajęły czołowych miejsc, to warte są publikacji. Wymyślone historie są ciekawe i wzruszające o czym przekonajcie się sami.

W dniu 29 kwietnia nasi uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 78. Rocznicę Śmierci Majora Henryka Dobrzańskiego ps. "Hubal". Tradycyjnie już uroczystość zaczęła się od Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Jerzy Cedrowski – superior kongregacji Filipinów w Studziannie. Po nabożeństwie obyło się odczytanie listu od Prezydenta RP. Historię walki i postać Hubala przybliżył Starosta Opoczyński – Józef Róg. Kolejnym punktem programu był Apel Poległych. Oficjalną cześć uroczystości zakończyło złożenie wieńców w miejscu Żołnierza, który do końca nie złożył munduru. Kolejnym punktem uroczystości był pokaz jazdy kawalerzystów, będących spadkobiercami idei mjr Henryka Dobrzańskiego. Na zakończenie nasi uczniowie mieli okazję udziału w spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr „Hubala”.

Społeczność Szkolna

 

Prace Konkursowe:

Ps. „Janusz” - Mikołaj Zaborski, 13 lat, Wspomnienie o Hubalu

Ps. „Biedronka”- Magdalena Szymczyk, 13 lat, Spacer z Dziadkiem

Ps. „Felek” - Wiktor Stanik, 13 lat, Powrót Ojca …

Ps. „Owiecka” - Igor Nowak, 13 lat, Przyjaźń ponad wszystko

Ps. „Marian” - Marcin Cecota, 14 lat, W Szeregi!

DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona
DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona
DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona
DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona
DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona
DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona DzienPatrona

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy