Dzisiaj jest: 18 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

b_150_100_16777215_00_images_galeria_KluczSzkola_NarodowyD_01.JPG1 marca - jak i w całym kraju - w szkole w Kluczewsku obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież starszych klas przygotowała z tej okazji program słowno - muzyczny połączony z prezentacją multimedialną będącą krótkim zarysem historii podziemia antykomunistycznego w Polsce pod koniec II wojny światowej i bezpośrednio po jej zakończeniu. Zaprezentowano sylwetki wybranych Niezłomnych, między innymi: Nila, Zapory, Witolda, Łupaszki, Zagończyka, Huzara, Wiktora, Inki.

 

Młodzież z powagą podjęła temat - ze świadomością, że walka Wyklętych miała swój tragiczny cel i sens - była podtrzymaniem idei niepodległościowych kultywowanych przez wieki przez polski naród. ”Gloria Victis” - ”Chwała zwyciężonym” - tak i dziś można by powiedzieć podobnie jak i kiedyś głoszono po upadku powstań narodowych. A więc - ”Gloria Victis”. Dziękujemy. Dzięki takim jak Wy, my możemy dziś żyć w wolnym kraju.

Edyta Hanyż - Prostak

NarodowyD NarodowyD NarodowyD NarodowyD
NarodowyD NarodowyD NarodowyD NarodowyD

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy