Dzisiaj jest: 19 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Ferie zimowe w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku

b_150_100_16777215_00_images_galeria_KluczSzkola_FerieZPS_01.jpgJak co roku w okresie ferii zimowych organizowane są różnorodne zajęcia dla uczniów, które są ciekawą alternatywą na wypełnienie czasu wolnego. W tym roku przebiegały one pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo”.

 

W pierwszym tygodniu ferii, we wtorek odbył się wyjazd na lodowisko i do kina Helios w Kielcach na film pt.”Paddington 2”. W wycieczce uczestniczyło 30 uczniów klas IV- VI. Natomiast w środę 34 dzieci wzięło udział w wyjeździe do parku rozrywki SkyFly w Kielcach. Po świetnej zabawie  dzieci obejrzały film pt.”Fernando”.

Zorganizowano również zajęcia informatyczne „Programowanie w języku Scratch”.

Uczniowie z zaangażowaniem tworzyli programy komputerowe wykorzystując praktyczne możliwości programu Scratch. Efektem ich pracy były ciekawe projekty gier komputerowych i multimedialnych animacji edukacyjnych.

W czwartek w ramach innowacji pedagogicznej „Recepta na zdrowie” realizowanej w naszej szkole  zostały zorganizowane   warsztaty  kulinarne, pt: „Zdrowo jemy – zdrowo rośniemy”. Tym razem uczniowie wspólnie z opiekunami przygotowali zdrowszą wersję słodyczy – muffinki marchewkowe i ciasteczka owsiane oraz sałatki w wersji obiadowej: sałatkę makaronową z suszonymi pomidorami, oliwkami, pestkami słonecznika, sałatkę ze szpinaku, pomarańczy i pestek dyni z odpowiednimi dressingami. Wszystkie przygotowane potrawy były smaczne, ale największym powodzeniem cieszyły się muffinki marchewkowe.

Poznając nowe smaki młodzież mogła przekonać się, że można jeść smacznie i zdrowo.

W piątek zorganizowano zajęcia z języka angielskiego, podczas których uczniowie mieli okazję odbyć  wirtualną wycieczkę  po ulicach jednej z największych metropolii na świecie. Tym razem celem wycieczki był Londyn. Uczniowie poznali kluczowe miejsca w mieście: The Big Ben, London Eye, Tower of London, Buckingham Palace, Tower Bridge, Trafalgar Square, St Paul`s Cathedral, National Gallery, Kensington Palace.

Zajęcia wpisały się w realizację innowacji pedagogicznej pt.: ,,Miasta krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”, która będzie realizowana w II półroczu roku szkolnego 2017/2018.

W drugim tygodniu ferii w poniedziałek 17- osobowa grupa dzieci była  na basenie ,,Nemo” we Włoszczowie. Celem wyjazdu było propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia  i zachęcanie do uprawiania sportu. Czas spędzony w ,,wodzie” dał uczestnikom  oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Również tego dnia odbyły się zajęcia z języka niemieckiego dla uczniów zdających egzamin gimnazjalny. Celem zajęć było przygotowanie naszych uczniów do egzaminu gimnazjalnego oraz zapoznanie ze strategią rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.

We wtorek  dzięki Radzie  Rodziców do naszej szkoły przyjechało kino obwoźne. Dzieci obejrzały film animowany pt.”Gru, Dru i Minionki”.

Odbyły się także zajęcia warsztatowe „Origami i quilling”.

W trakcie ferii nie zabrakło oczywiście zajęć sportowych. Tradycyjne odbyła się już VI edycja Gimnazjalnej Kluczewskiej Ligi Futsalu oraz Szkolna Liga Piłki Siatkowej. Dla najmłodszych odbywały się zajęcia mini-siatkówki. Wzorem lat ubiegłych najlepsze drużyny powyższych rozgrywek zostaną uhonorowane pamiątkowymi medalami, które zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

Największym sportowym akcentem tegorocznych ferii był Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt – Kluczewsko Mini Volley Cup’2018, który zgromadził uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy oraz z innych części naszego kraju. Poprzez sport i zdrową rywalizację turniej był wspaniałą formą integracji i zabawy wśród uczestników.

Przygotowując ofertę zajęć podczas ferii wzięliśmy pod uwagę różnorodne zainteresowania naszych uczniów i mamy nadzieję, że ich oczekiwania zostały spełnione.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Kluczewsko – Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdów autokarowych.

ZPS Kluczewsko

FerieZPS FerieZPS FerieZPS FerieZPS
FerieZPS FerieZPS FerieZPS FerieZPS
FerieZPS FerieZPS FerieZPS FerieZPS
FerieZPS FerieZPS FerieZPS FerieZPS
FerieZPS    

System Informacji Przestrzennej

 

Projekty unijne

RODO

 

RODO

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy