Dzisiaj jest: 16 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Mikołajkowa wycieczka

b_150_100_16777215_00_images_galeria_Dzierzgwa_Wycieczka_01.JPGW dniu 30 listopada  uczniowie klas siódmych w ramach corocznego wyjazdu Mikołajkowego, który w naszej szkole stał się już tradycją, byli na całodniowej wycieczce w Kielcach. Plan wycieczki był w tym roku bardzo bogaty. Zaczęliśmy od wizyty w Zespole Szkół Mechanicznych im gen. Władysława Sikorskiego w Kielcach.

W ramach doradztwa zawodowego nasi uczniowie zostali tu zapoznani z bogatą ofertą kształcenia jaką zapewnia szkoła, a mianowicie:

  • Technik Pojazdów Samochodowych i Motocykli
  • Technik mechatronik
  • Technik cyfrowych procesów graficznych
  • Technik logistyk
  • Technik logistyk o profilu wojskowym

Oprócz prezentacji multimedialnej przedstawiającej ofertę kształcenia, projekty realizowane przez szkołę oraz ciekawostki z życia szkoły, uczniowie mogli również zwiedzić samą szkołę tj. pracownie i laboratoria które są niezbędne do zdobycia zdobywanego zawodu.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Instytut Pamięci Narodowej a w nim lekcja pt. „Bitwy i walki na terenie województwa świętokrzyskiego w latach 1939-1945”. Poprowadził ją Pan dr Tomasz Domański, pracownik Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas konferencji, Pan Tomasz wygłosił wykład przybliżający młodzieży realia historyczno-polityczne Wojny Obronnej 1939 roku oraz walk i bitew toczonych na terenie województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powstania Armii Krajowej. Nie zabrakło też wspomnienia ważnej roli patrona naszej szkoły mjr. Henryka Dobrzańskiego. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a takie spotkania to kolejny sposób na zaciekawienie młodzieży historią Naszej Ojczyzny.

Po zakończonej lekcji historii nasi uczniowie udali się do kina Helios. Tym razem była to chwila relaksu i przeniesienia się w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przy  filmie „Listy do M3”. Ostatnim punktem naszego pobytu w Kielcach było kibicowanie meczu Startu Dobromierz Team Spirit Kielce, który to nasi zawodnicy wygrali 3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:21).

 

Małgorzata Ławińska

Teresa Tańska

Sebastian Olczyk

Robert Dzierzgwa

Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka
Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka
Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka
Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka
Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka
Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka
Wycieczka Wycieczka Wycieczka Wycieczka

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Miernik jakości powietrza AIRLY

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy