Dzisiaj jest: 17 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Kilka refleksji po konkursie…

b_150_100_16777215_00_images_kilka.jpgJesteśmy już po finale XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie". Końcowy przebieg zmagań recytatorów, do których należała również Magda Szymczyk – uczennica Naszej Szkoły, miał miejsce w Łodzi w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w minioną sobotę.

 

Mottem XXV edycji Konkursu był fragment „Ziemi Obiecanej" Władysława Stanisława Reymonta, który zachęca do sięgnięcia po literaturę poświęconą miejscom związanym z domem rodzinnym i naszą Małą Ojczyzną.

Wprawdzie Madzia nie zajęła żadnego miejsca ale należą jej się ogromne gratulacje, gdyż znalazła się na najwyższym szczeblu wśród 25 uczestników z całej Polski. Recytowała piękny wiersz o regionie świętokrzyskim naszego rodzimego poety Zdzisława Antolskiego „Ziemia uroczna” oraz fragment prozy Marii Dąbrowskiej „Marcin Kozera”.

Ogromnie się cieszymy także z sukcesu naszego absolwenta Bartłomieja Słomy, który reprezentował LO im. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

Przy okazji tego konkursu nasuwa się kilka refleksji o samym konkursie. Bo to przecież 25 lat „Strof o Ojczyźnie”, a Szkoła w Dobromierzu uczestniczy w tym konkursie od początku jego zaistnienia w naszym powiecie. Nie pominęliśmy żadnej edycji, a co ważne, każdego roku zajmujemy czołowe miejsca. Świadczy to o tym, że recytacja w naszej Szkole stoi na wysokim poziomie. Dla Szkoły w Dobromierzu to konkurs z tradycjami, dzięki któremu jesteśmy znani nie tylko w powiecie, ale często w województwie, a drugi raz reprezentowaliśmy region świętokrzyski na szczeblu ogólnopolskim.

Ewa Bakalarz

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy