Dzisiaj jest: 17 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Szkoła Młodych Patriotów

b_150_100_16777215_00_images_galeria_Dzierzgwa_SzkolaMlodych_01.JPGW miniony piątek w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu zorganizowaliśmy pokaz filmu "Wilk"- Zbigniew Kruszelnicki. Do wspólnego oglądania zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu. W wydarzeniu gościł także autor scenariusza i reżyser filmu Pan Dionizy Krawczyński- Vice Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Kielce. Po projekcjach filmu opowiedział uczestnikom o oddziale, żołnierzach i potyczkach "Wilka", zdradził nam tajniki powstania projektu, a na koniec odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania.

 

Wydarzenie zorganizowaliśmy w ramach realizacji projektu "Szkoła Młodych Patriotów". Przy okazji projekcji filmu w szkole odbyły się również dwa spotkania Pana Dionizego z naszymi najmłodszymi wychowankami z przedszkola, a także z najstarszymi uczniami szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Jak zwykle barwnie i merytorycznie Nasz Gość opowiadał o historii toczonych walk podczas II Wojny Światowej na terenie naszego powiatu oraz województwa.

Wyrażam serdeczne podziękowania dla Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Naszej Szkoły za pomoc w organizacji pokazu filmu "Wilk"- Zbigniew Kruszelnicki, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu. Wasza postawa i podejmowane działania przynoszą wspaniałe efekty na gruncie poznawania historii Naszej Ojczyzny. Cieszy mnie fakt, że po raz kolejny podejmujecie trud zainteresowania swoimi działaniami inne instytucje kulturalno - oświatowe.

Osobne podziękowania kieruję dla wszystkich Uczestników pokazu. W imieniu Naszej Szkoły wyrażam wdzięczność za motywację i docenienie podejmowanych przez nas inicjatyw- to dla nas ogromnie nobilitujące i motywujące.

Składam także podziękowania Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu oraz Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu  za pomoc w organizacji wydarzenia. Zapraszamy do dalszej współpracy, mając nadzieję, że znajdą się jeszcze inne instytucje, które zechcą z nami współpracować i będą wspierać podejmowane przez nas inicjatywy.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kluczewsko Panu Rafałowi Pałce za wsparcie projektu i bezpłatne wynajęcie autokaru, dzięki czemu nasza młodzież mogła uczestniczyć we wspaniałych lekcjach historii.

Film można zobaczyć klikając poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=jETXYBcIU0c

 

Robert Dzierzgwa

SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych
SzolaMlodych SzolaMlodych SzolaMlodych  

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy