Dzisiaj jest: 17 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Bezpiecznie i wesoło

b_150_100_16777215_00_images_banners_bEZPIECZNIE.jpgGimnazjaliści z Dobromierza mieli okazję spędzić trochę czasu poza domem. W dniach 04.02-05.02 , dzięki wsparciu finansowemu naszej Gminy, zorganizowany został biwak w szkole pod hasłem „Zdrowe, wesołe i bezpieczne ferie- stop uzależnieniom” .  

Wczesnym popołudniem dwudziestoosobowa grupa uczniów zakwaterowała się w szkole. Zanim rozpoczęło się biwakowanie przeprowadzona została krótka pogadanka dyscyplinująca, zawarto kontraktu między uczestnikami i opiekunami (p. K. Balcerek, E. Delczyk - Waselą, M. Nowakiem, M. Jajko). Pierwszym punktem programu były rozgrywki sportowe w piłkę siatkową. Po wyczerpujących zajęciach sportowych, chwili wytchnienia, uczestnicy wspólnie, pod okiem opiekunów, przygotowali dla siebie podwieczorek. Potem odbyły się zajęcia taneczne, pogadanka na temat  wpływu alkoholu, narkotyków i innych używek na organizm człowieka. Kolejny punktem programu były zajęcia warsztatowe na temat zdrowego trybu życia. Efektem pracy zespołów były plakaty prezentujące zgubne skutki alkoholizmu, narkomanii, nikotynizmu. Pierwszy dzień zakończyły zabawy integracyjne i zjedzenie wspólnie przygotowanej kolacji. Drugi dzień biwaku był równie atrakcyjny. Rozpoczął się od gimnastyki porannej, toalety i śniadania. Następnie mały miejsce zajęcia muzyczne i sportowe. Po krótkim odpoczynku uczestnicy przygotowali  się do wyjazdu na kulig. Szkolny autobus zawiózł biwakowiczów do miejscowości Praczka gdzie najpierw przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie jazdy saniami, a także podczas innych zabaw zimowych. Przejażdżka była fantastyczna, z krótkim postojem  na rozprostowanie nóg i rzucanie się śnieżkami . młodzież rozgrzała się smażąc kiełbaski i delektując się ciepłą herbatą. Po powrocie do szkoły, uczestnicy spakowali swoje rzeczy i razem z rodzicami wrócili do dom

 Dzięki tej inicjatywie, wspartej finansowo przez Pana Wójta Rafała Pałkę gimnazjaliści z Dobromierza, którzy w większości ferie spędzają w domu, mogli wykorzystać czas inaczej niż siedząc przed komputerem, czy telewizorem. Uczestnicząc w zabawach, grach, warsztatach rozwijali swoje umiejętności pracy zespołowej, empatii. Poszerzali swoją wiedzę na temat zgubnych skutków alkoholizmu, narkomanii nikotynizmu. Przekonali  się, że ruch na świeżym powietrzu jest bardzo przyjemny i potrzebny dla zdrowego rozwoju organizmu.

E. Delczyk- Wasela, K. Balcerek

BezpiecznieIwesolo BezpiecznieIwesolo BezpiecznieIwesolo BezpiecznieIwesolo
BezpiecznieIwesolo    

Projekty unijne

W starym obiektywie

Galerie zdjęć

LogowanieGospodarka odpadami

Stowarzyszenia

Gminny Punkt ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Gminna Biblioteka Publiczna

WFOŚiGW

Informacje dla rolników

Rewitalizacja Gminy Kluczewsko

Kontakt

Urząd Gminy Kluczewsko
ul. Spółdzielcza 12
29-120 Kluczewsko
woj. świetokrzyskie

telefon  (44) 781-42-46
         (44) 781-42-44
faks  (44) 781-42-24
email  ug@kluczewsko.gmina.pl

Godziny pracy:
Od poniedziałku do piątku
w godz. od 7:00 do 15:00

W sprawach skarg i wniosków przyjmują:
- Wójt Gminy: w każdy poniedziałek
od 1300 do 1600,

- Przewodniczący Rady Gminy: w poniedziałki
od 800 do 1100 oraz od 1530 do 1600,

- Sekretarz: codziennie w godzinach
pracy Urzędu Gminy,

- Kierownicy Referatów i pracownicy na samodzielnych stanowiskach codziennie
w godzinach pracy Urzędu Gminy.

Partnerzy